دلیل عجله نظام برای اعدام محمد قبادلو؟

دلیل عجله نظام برای اعدام محمد قبادلو؟

دلیل عجله نظام برای اعدام محمد قبادلو چیست؟

روز جمعه ۵ خردادماه ۱۴۰۲ امیر هاشمی مدیر روابط عمومی دیوان عالی کشور در مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد فرجام خواهی وکیل آقای محمد قبادلو در دیوان عالی کشور رد شده و اجرای حکم اعدام برای قصاص قطعی است.

آقای محمد قبادلو جوان ۲۲ ساله از معترضان قیام ۱۴۰۱ است که به اتهام زیر گرفتن نیروهای سرکوبگر و کشتن فرید کریم پور، دستگیر و محاکمه و محکوم به اعدام شده است. وکلای ایشان با ارائه شواهد و ادله بسیاری از نواقض جدی این پرونده، خواهان اعاده دادرسی شدند اما دیوان عالی کشور آنرا رد کرده و پروسه اجرای حکم اعدام را به جریان انداخته تا خون دیگری از جوانان این میهن را برزمین بریزند.

سوال اینجاست که علیرغم اشکالات و ایرادات زیادی که در این پرونده وجود دارد و علیرغم همه اعتراضات داخلی و بین المللی علیه حکم اعدام این جوان که در جریان است، چرا خامنه ایی و قوه قضائیه او بر اعدام اصرار دارند؟

هدف خامنه‌ای برای اعدام جوانان معترض چیزی جز سرکوب جامعه آنهم با اعدام جوانان نیست. ضحاک زمانه به این اعدامها نیاز دارد تا وحشت را در جامعه حاکم کرده و مردم را خانه نشین نماید.
اما همه به چشم دیده ایم که هر اعدام نتیجه معکوس دارد و دیکتاتور از اعدام و شکنجه مردم دیگر پاسخ دلخواه خود را نمی گیرد.

شاهد این مدعا، واکنش مردم در شهرهای سراسر ایران، پس از اعدام مجید کاظمی، سعید یعقوبی و صالح میرهاشمی است که با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای، خامنه ای ضحاک می کشیمت زیر خاک و دار شکنجه اعدام دیگر اثر ندارد – جمهوری اعدامی دیگر نفس ندارد، پاسخ روشنی به خامنه ای دادند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل