انتقال سیزده زندانی سیاسی تبعیدی به واحد ۴ قزلحصار

انتقال سیزده زندانی سیاسی تبعیدی به واحد ۴ قزلحصار

سیزده زندانی سیاسی تبعیدی به واحد ۴ زندان قزلحصار، محل زندانیان معتاد منتقل شدند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲، سیزده زندانی سیاسی تبعیدی به دستور حیات الغیب مدیرکل زندان های استان تهران به واحد ۴ این زندان (مربوط به زندانیان متهم به مواد مخدر) منتقل شدند.

به گزارش یک منبع موثق، سعید ماسوری، افشین بایمانی، حمزه سواری، مسعودرضا ابراهیمی نژاد، لقمان امین پور، سامان یاسین (صیدی)، محمد شافعی، سپهر امام جمعه، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده، زرتشت احمدی راغب و جعفر ابراهیمی، سیزده زندانی سیاسی تبعیدی به محلی منتقل شده اند که فاقد کمترین امکانات است.

این زندانیان سیاسی در روز ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۲، بصورت ناگهانی در حالی که به آنهادستبند و پابند زده بودند، از زندان اوین به زندان قزلحصار کرج منتقل شدند. آنها را به محلی که زندانیان محکوم به اعدام، آخرین شب خود را در آنجا می‌گذرانند، منتقل کردند. این زندانیان در اعتراض با خواسته بازگشت به اوین، اقدام به تحریم غذای زندان نمودند.

در بین زندانیان سیاسی تبعیدی، سعید ماسوری، افشین بایمانی و حمزه سواری از قدیمی ترین زندانیان سیاسی ایران هستند که بین ۱۷تا ۲۲ سال در زندان های ایران محبوس بوده اند. زندانی سیاسی سعید ماسوری طی ۲۲ سال زندان حتی یک روز مرخصی محروم بوده است.

زندانی سیاسی افشین بایمانی– تاریخ بازداشت: ۱۵ شهریور ۱۳۷۹- میزان محکومیت: حبس ابد – اتهام: محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین – وی بیش از ۲۲ سال است که در زندان بسر می برد.

زندانی سیاسی سعید ماسوری – تاریخ بازداشت: ۱۹ دی ۱۳۷۹- میزان محکومیت: حکم ابد- اتهام: محاربه از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران- وی ۲۲ سال است که در زندان بسر می برد.

زندانی سیاسی حمزه سواری– تاریخ بازداشت: ۱۱ شهریور ۱۳۸۴ – میزان محکومیت: ابد – اتهام: محاربه از طریق هواداری از الاهوازیه – وی در ۱۶ سالگی بازداشت و هم اکنون ۱۷ سال است که در زندان به سر می برد.

زندانی سیاسی لقمان امین پور– تاریخ آخرین بازداشت: ۱۳ خردادماه ۹۹- میزان محکومیت: ۱۰ سال – اتهام: تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه نظام و عضویت در مجاهدین خلق – لقمان امین پور پس آتش سوزی و ضرب و شتم وحشیانه زندان اوین به بند ۲۴۱ اوین منتقل و تحت بازجویی قرار گرفت. پس از دو و نیم ماه نگهداری در سلول انفرادی و شکنجه، در دی ماه ۱۴۰۱، به زندان گوهردشت (رجایی شهر) منتقل و پرونده ای برای او گشوده شد.

 زندانی سیاسی سامان یاسین (صیدی) از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری ۱۴۰۱- تاریخ بازداشت: ۱۰ مهر ۱۴۰۱- اتهام: «محاربه از طریق کشیدن کلت کمری و شلیک ۳ تیر» و «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» – سامان یاسین با وجود گذشت بیش از ۱۰ ماه از بازداشت همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد.

محمد شافعی یکی دیگر از زندانیان سیاسی منتقل شده از زندان گوهردشت، به اتهام افساد فی الارض به ۱۵ سال زندان محکوم شده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل