اجرای حکم اعدام چهار زندانی در زندان های قزلحصار و دیزل آباد کرمانشاه

اجرای حکم اعدام چهار زندانی در زندان های قزلحصار و دیزل آباد کرمانشاه

چهار زندانی در زندان های قزلحصار و دیزل آباد کرمانشاه به اتهام مواد مخدر و قتل اعدام شدند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، طی روزهای ۱۴ و ۱۵ دی ماه ۱۴۰۱، حداقل چهار زندانی در زندان های قزلحصار و دیزل آباد کرمانشاه اعدام شدند.

صبحگاه امروز پنجشنبه ۱۵دیماه ۱۴۰۱، دو زندانی به نام‌های رستم عباس زاده و مهدی عسگری، که از روز گذشته به سلول انفرادی زندان قزلحصار منتقل شده بودند، به دار آویخته شدند.
اتهام این دو زندانی مواد مخدر اعلام شده بود.

علیرغم اینکه چهارشنبه شب، بعلت فشار خانواده های زندانیان، رئیس زندان قزلحصار به دروغ به این خانواده ها گفته بود از دادستان حکم توقف اعدام را گرفته ام و به آنان اطمینان خاطر داده بود که حکم اجرا نمی شود، اما سحرگاه امروز حکم را اجرا کردند.

رستم عباس زاده، ۴۵ ساله، اهل ارومیه متاهل دارای ۴ فرزند بود که به اتهام حمل ۱۰۰ گرم کوکائین دستگیر و توسط قاضی مقیسه به اعدام محکوم شده بود.

رستم عباس زاده

مهدی عسگری، ۳۲ ساله، اهل تهران، متاهل و دارای ۲ فرزند بود. وی نیز به اتهام مواد مخدر توسط قاضی عموزاد به اعدام محکوم شده بود.
همچنین به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، سحرگاه چهارشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام دو زندانی متهم به قتل با اسامی سعدالله کریمی سرینی و فرهاد (فراح) کریمی در زندان دیزل آباد کرمانشاه اجرا شد.

سعدالله کریمی سرینی ۴۲ ساله، اهل روستای سرین کرمانشاه و فرهاد (فراح) کریمی فرزند محمدعزیز اهل روستای کومره از توابع پاوه هر دو به اتهام قتل دستگیر و به اعدام محکوم شده بودند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل