اعدام دو زندانی دیگر در زندان های ارومیه و خرم آباد/افزایش اعدام های یک روز به هشت زندانی

اعدام دو زندانی دیگر در زندان های ارومیه و خرم آباد

با اعدام دو زندانی دیگر در زندان های ارومیه و خرم آباد، آمار اعدام های یک روز به هشت نفر رسید. زندانی اعدام شده در خرم آباد یک نیروی انتظامی را کشته بود.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز جمعه ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۱، دو زندانی دیگر در زندان های ارومیه و خرم آباد، اعدام شدند که با احتساب این دو نفر در مجموع هشت نفر، شامل ۷ زندانی در زندان مرکزی ارومیه و یک زندانی در زندان خرم آباد در یک روز اعدام شدند.

به گزارش رکنا روز ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۱، یک زندانی با هویت نامشخص در زندان مرکزی خرم آباد به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی اعدام شد. او متهم بود که یک مامور نیروی انتظامی به نام رحمان پوردهقان را در آذرماه ۱۴۰۱، به قتل رسانده است.

از سوی دیگر در همین روز در زندان مرکزی ارومیه یک زندانی دیگر به نام حسین سلطانی علی آبادی، ۵۱ ساله، اهل بوکان اعدام شد. حسین سلطانی علی آبادی ۱۰ سال پیش به اتهام مرتبط با مواد مخدر دستگیر و به همین اتهام به اعدام محکوم شده بود.
او را دو ماه پیش از زندان بوکان به زندان ارومیه منتقل کرده بودند.

در همین روز ۶ زندانی از جمله زندانی سیاسی محی الدین ابراهیمی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

آمار اعدام ها در آخرین ماه سال، افزایش داشته است. به دلیل اختناق نمی توان از آمار دقیق اطلاع حاصل کرد. اما بر اساس گزارشات دستکم ۷۲ مرد و زن طی ۲۶ روز در زندان های ایران به چوبه های دار سپرده شده اند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل