اعدام سه زندانی در زندان سبزوار و شیروان

اعدام سه زندانی در زندان سبزوار و شیروان

دو زندانی در زندان سبزوار و یک زندانی در زندان شیروان اعدام شدند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز جمعه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۲، دو زندانی از متهمان مواد مخدر در زندان سبزوار و یک زندانی متهم به قتل در زندان شیروان اعدام شدند.

اعدام در زندان سبزوار

روز دوشنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۲، دو زندانی مرد با اسامی حسینعلی شکوریان و ناصر مودت در زندان شیروان اعدام شدند. اتهام هر دو زندانی مواد مخدر اعلام شد.
حسینعلی شکوریان، ۳۷ ساله، راننده کامیون، سه سال پیش در رابطه با مواد مخدر دستگیر و به اعدام محکوم شد. او این اتهام را نپذیرفته بود.

ناصر مودت، ۵۱ ساله، اهل مشهد، ۵ سال پیش در رابطه با مواد مخدر بازداشت و پس از صدور حکم اعدام به زندان مشهد منتقل شد. او برای اجرای حکم اعدام به سبزوار منتقل و در زندان این شهر اعدام شد.

اعدام در زندان شیروان

روز یکشنبه اول بهمن ماه ۱۴۰۲، یک زندانی مرد به نام مسلم علیاری به اتهام قتل اعدام شد. مسلم علیاری، ۴۰ ساله، چهار سال پیش به اتهام قتل دستگیر و به اعدام محکوم شد.

مجازات اعدام در ایران

اعدام نوعی کیفر و مجازات و به عبارتی دیگر اشد مجازات برای محکوم است. در حال حاضر، اکثر کشورهای جهان مجازات اعدام را لغو کرده‌اند و کشورهایی هم که این نوع مجازات هنوز در قوانین آنها وجود دارد، جز در موارد نادر از صدور یا اجرای چنین احکامی خودداری می‌ورزند.

حکم اعدام در ایران قانونی است و در احکام قضایی ایران این مجازات برای برخی جرائم سیاسی، قتل، تجاوز، آزار جنسی کودکان، لواط، قاچاق مواد مخدر، سرقت مسلحانه، آدم‌ربایی و محاربه، صادر می‌شود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل