اعدام یک نفر در زندان بروجرد

اعدام یک نفر در زندان بروجرد و افزایش زندانیان اعدام شده بیرجند به سه نفر

یک زندانی در زندان بروجرد اعدام شد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز پنجشنبه ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۲، یک زندانی به نام علی منصور خاکزاد در زندان بروجرد به اتهام مواد مخدر اعدام شد.
او سه سال پیش به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. حکم اعدام وی در روز چهارشنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۲، در زندان بروجرد به اجرا در آمد.

از سوی دیگر هویت یکی دیگر از زندانیان اعدام شده در زندان بیرجند مشخص شد. این زندانی عبدالناصر قلجایی نام دارد و حکم اعدام وی در روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه ۱۴۰۲، اجرا شد.
عبدالناصر قلجایی، ۴۸ساله، اهل زاهدان و ساکن مشهد، متاهل و پدر شش فرزند بود. او در سال ۹۹ در رابطه با مواد مخدر دستگیر و به این اتهام به اعدام محکوم شده بود.

لازم به ذکر است که پیش از این اخبار اعدام دو زندانی دیگر محسن سنجرانی و سعید سنجرانی، که در همین روز در زندان بیرجند اعدام شده بودند، در رسانه های حقوق بشری منتشر شده بود.

براساس قطعنامه مصوب مجمع عمومی سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران دارای بالاترین تعداد اعدام بر حسب جمعیت است و عموما احکام در پی محاکمات غیرمنصفانه و غیر منطبق با موازین بین‌المللی و برای جرایمی صادر و اجرا می‌شود که طبق تعاریف حقوقی رایج در جهان، در زمره «جنایات بسیار جدی» محسوب نمی‌شود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل