گزارشی درباره وضعیت زندانی سیاسی معصومه صنوبری از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری/ انفرادی، قرنطینه و محرومیت از هواخوری

انفرادی، قرنطینه و محرومیت از هواخوری/گزارشی درباره وضعیت زندانی سیاسی معصومه صنوبری از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری

زندانی سیاسی معصومه صنوبری از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری، با شرایط سختگیرانه‌ای در قرنطینه زندان کچویی، محروم از هواخوری و محروم از دیدار دیگر زندانیان، در انفرادی به سر می برد.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، یکشنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۲، زندانی سیاسی معصومه صنوبری از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری، در قرنطینه زندان کچویی در شرایطی سخت، محروم از کلیه حقوق زندانیان سیاسی، محروم از هواخوری و در انفرادی و محروم از دیدار دیگر زندانیان نگهداری می شود. از سوی دیگر این زندانی سیاسی به ۷ سال و نیم زندان محکوم شده است.

بنا به گزارش یک منبع مطلع، زندانی سیاسی معصومه صنوبری در سوییت انفرادی بند زنان زندان کچویی (فردیس کرج) محبوس است.
به او روزانه زمان محدودی برای تلفن به خانواده می دهند و برخلاف دیگر زندانیان، برای تماس او با خانواده محدودیت زمانی قائل می شوند.

این منبع اضافه می کند: «او اجازه ارتباط با دیگر زندانیان زن را ندارد. زمان هواخوری اش محدود به چند روز یکبار یک ساعت است. در این زمانبندی هم زندانیان دیگر را از هواخوری بیرون می کنند که او نتواند با آنها ارتباط برقرار کنند.»

به گفته همین منبع، به موجب رای دادگاه او حق ارتباط با دیگر زندانیان را ندارد و باید در زندان دربسته زندانی باشد.»

معصومه صنوبری از شهروندان اهل تبریز، در ۲۲ آذرماه ۱۴۰۱، در کرج بازداشت و به اداره اطلاعات این شهر منتقل گردید. وی را روز یکشنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱، پس از حدود ۴۰ روز بازجویی به بند ۴زندان فردیس کرج ( بند زنان زندان کچویی) منتقل نمودند.

زندانی سیاسی معصومه صنوبری متهم به لیدری تظاهرات شد.

این زندانی سیاسی روز ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۱، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرج محاکمه و به اتهام «مشارکت در اقدام علیه کشور از طریق عضویت در مجاهدین خلق، فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی، فعالیت تبلیغی و شعارنویسی و انتشار تصاویر رهبران مجاهدین خلق» به ۹زندان محکوم شد.

زندانی سیاسی معصومه صنوبری

زندانی سیاسی معصومه صنوبری، متولد ۱۳۶۶، اهل تبریز و ساکن تهران، متاهل و مادر یک فرزند نوجوان است. این زندانی سیاسی هنوز از عوارض شکنجه های تبریز رنج می برد.

بیشتر بخوانید:

دادگاه معصومه صنوبری

معصومه صنوبری پیش از این در روز ۱۵ اسفند ۹۷ در شهر ایلخچی اسکو بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات تبریز منتقل گردید. او در بازداشتگاه اطلاعات سپاه بازجویی و مورد شکنجه قرار گرفت. بر اثر ضربات شلاق قادر به راه رفتن نبود. به دلیل ضربات وارده به سر دچار تاری دید شد و ساق پایش ترک خورد.

وی در مرداد ۹۸ با قید وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی تا زمان دادگاه آزاد شد.

معصومه صنوبری مجددا در ۱۶ بهمن ۹۸، بدون احضار قبلی از منزل خواهرش بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز منتقل گردید. او در سال ۱۴۰۰ از زندان آزاد شده بود.

معصومه صنوبری در مهرماه ۹۹، پس از ابتلاء زنان زندانی به کرونا در زندان مرکزی تبریز و عدم قرنطینه آنها، به کرونا مبتلا شد. علاوه بر این وی پس از بازداشت در تبریز بشدت شکنجه و تحت فشار قرار گرفته بود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل