زندانی سیاسی محمد آشتیانی عراقی کیست؟

کانون-حقوق-بشر-ایران-زندانی-سیاسی-محمد-آشتیانی-عراقی-کیست؟

کانون-حقوق-بشر-ایران-زندانی-سیاسی-محمد-آشتیانی-عراقی-کیست؟

زندانی سیاسی محمد آشتیانی عراقی هم اکنون در زندان مرکزی کرج، در بند زندانیان جرائم خشن به سر می برد. او چندی پیش توسط زندانیان مزدور رئیس زندان بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت. با وجود پایان حکم به بهانه های واهی از آزادی وی ممانعت بعمل آورده اند

نام و نام خانوادگی: محمد آشتیانی عراقی

محل تولد: تهران

تاریخ تولد: ۱۳۴۲

تحصیلات: دیپلم

شغل: صاحب چاپخانه

وضعیت تاهل: متاهل و دارای دو فرزند

اتهامات: تبلیغ علیه نظام، توهین به خامنه ای و هواداری از مجاهدین خلق

محکومیت: ۳ سال

تاریخ آخرین بازداشت: اسفند ۹۷

محل‌های حبس: زندان مرکزی کرج (ندامتگاه کرج)

گردآوری و تنظیم: اردیبهشت ۱۴۰۲

زندانی سیاسی محمد آشتیانی عراقی ۶۰ ساله، متاهل و دارای دو فرزند، از زندانیان سیاسی هوادار مجاهدین خلق در دهه شصت است.

این زندانی سیاسی در اسفندماه ۹۷ توسط مأمورین اطلاعاتی در تهران بازداشت و به اداره اطلاعات منتقل و تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفت.

او سپس به زندان مرکزی کرج (ندامتگاه کرج) منتقل گردید و در سال ۹۸ به وی ابلاغ شد که به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، «توهین به خامنه ای» و «هواداری از مجاهدین خلق» به سه سال زندان و جریمه سنگین محکوم شده است.

این زندانی سیاسی هم اکنون در بند ۷ زندان مرکزی کرج محبوس است. وی در این زندان بر خلاف اصل تفکیک جرائم با زندانیان خشن هم بند است. بند ۷ زندان مرکزی کرج، محل نگهداری زندانیان متهم به تجاوز، قتل و سرقت است.

محمد آشتیانی پس از انتقال به زندان مرکزی کرج، به صورت خانه به دوشی و به اصطلاح زندانیان، «کارتن خوابی» یعنی بدون تخت و اتاق بود. او همراه با تعداد زیادی از زندانیان مجبور بود، در زمستان و تابستان روزها را در هواخوری و شبها را در راهرو زندان بسر برد. وضعیت اسفناکی که مدت ۲ سال به طول انجامید. این در شرایطی بود که در زندان بیماری کرونا شیوع داشت.

زندانی سیاسی محمد آشتیانی عراقی برغم ابتلا به بیماری و مشکلات سخت جسمی اما اجازه دسترسی به دارو ندارد و از رسیدگی پزشکی محروم است

زندانی سیاسی محمد آشتیانی به بیماریهایی همچون آسم، فشار خون، چربی خون و یک بیماری داخلی مبتلا است که باعث وخامت حال او در این شرایط می شود.

این زندانی سیاسی در آذرماه ۹۹ به دلیل نبود بهداشت و فضای کافی به کرونا مبتلا شد. فشار اکسیژن او به ۸۰ رسیده بود اما همچنان از رسیدگی پزشکی محروم بود.

محرومیت از دسترسی به داروهای حیاتی

زندانی سیاسی محمد آشتیانی هم اکنون با وجود بیماری قلبی از دسترسی به داروهای حیاتی محروم است. عوامل زندان مرکزی کرج به این زندانی اجازه دسترسی به داروهایش را ندادند.

بهداری زندان مرکزی کرج به این زندانی سیاسی گفته است که هیچگونه دارویی نداریم. این درحالیست که او باید روزانه ۵ نوع قرص برای مشکلات قلبی اش مصرف کند اما بهداری زندان به او گفته است که حتی آسپیرین بچه هم ندارد.

این در شرایطی است که در زندان مرکزی کرج انواع مواد مخدر به وفور یافت می شود و در دسترس زندانیان قرار می گیرد.

زندانی سیاسی محمد آشتیانی عراقی هم اکنون در زندان مرکزی کرج، در بند زندانیان جرائم خشن به سر می برد. او چندی پیش توسط زندانیان مزدور رئیس زندان بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت. با وجود پایان حکم به بهانه های واهی از آزادی وی ممانعت بعمل آورده اند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل