زندانی سیاسی محمدمسعود معینی کیست؟

زندانی سیاسی محمدمسعود معینی کیست؟

زندانی سیاسی محمدمسعود معینی

زندانی سیاسی محمدمسعود معینی کیست؟

نام و نام خانوادگی: محمدمسعود معینی
محل تولد: تهران
تاریخ تولد: ۱۳۷۸
تحصیلات: دیپلم
اتهامات:   «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی»
محکومیت: ۵ سال حبس تعزیری
تاریخ آخرین بازداشت: ۲۲شهریورماه ۱۴۰۲
محل‌های حبس: بند ۲۰۹ زندان اوین
آخرین بروز رسانی: شهریور ۱۴۰۲

محمد مسعود معینی ۲۳ ساله، فرزند زندانی سیاسی زهرا صفایی است که در زندان اوین به همراه دخترش پرستو معینی، پس از گذشت کمتر از شش ماه از آزادی، بازداشت و هم اکنون بلاتکلیف است.

محمدمسعود معینی در روز ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۲، در آستانه سالگرد قیام سراسری، با مادر و خواهرش دستگیر و به بند ۲۰۹ اوین منتقل شدند.

محمدمسعود معینی برای اولین بار در روز پنجم اسفند ۹۸ همراه با مادر و خواهرش از منزل خودشان دستگیر و به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد. وی سپس در روز ۲۶ اسفند ۹۸ با وثیقه آزاد شد.

محمدمسعود معینی، توسط شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدمهدی شهمیرزادی به همراه مادر و خواهرش پرستو معینی محاکمه شده و از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. وی همچنین به منع خروج از کشور و منع عضویت در احزاب، گروه ها و دسته های سیاسی یا اجتماعی محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال در خصوص او قابل اجرا است.

زندانی سیاسی محمدمسعود معینی برای دومین بار در روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ همراه با خاله خود مولود صفایی بازداشت شده و مدتی بعد تا پایان مراحل دادرسی با وثیقه آزاد شد. وی در این پرونده به همراه مولود صفایی محاکمه شده و از بابت اتهاماتی ازجمله «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ترتیب به ۲ سال و ۴ حبس تعزیری محکوم شدند.

محمدمسعود معینی نهایتا در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ بعد از اخطار به دادسرای اوین مراجعه کرده و دستگیر و برای تحمل محکومیت درزندان اوین زندانی شد.

زندانی سیاسی محمدمسعود معینی در بهمن ماه ۱۴۰۱ از زندان اوین آزاد شد

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل