شکنجه و آزار زندانی سیاسی علی معزی با ممانعت عمدی از انتقال به بیمارستان/ اعتراض علی معزی به این شرایط

شکنجه و آزار زندانی سیاسی علی معزی با ممانعت عمدی از انتقال به بیمارستان/ اعتراض علی معزی به این شرایط

زندانی سیاسی علی معزی در معرض شکنجه و آزار قرار دارد. مسئولان زندان اوین با ایجاد محدودیت، مانع انتقال او به بیمارستان می شوند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۱، مسئولان زندان اوین قصد زدن دستبند و پابند به زندانی سیاسی علی معزی برای انتقال به بیمارستان را داشتند که با اعتراض و خودداری وی روبرو شدند. علی معزی که پیش از این مبتلا به سرطان پروستات بوده و از عوارض ناشی از این بیماری رنج می برد، در اعتراض به این امر خشونت آمیز از رفتن به بیمارستان خودداری کرد.
او همچنین روز سه شنبه ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۱، در اعتراض به آزار، خشونت و محدودیتها از رفتن به ملاقات با اعضای خانواده‌اش خودداری کرد.

زندانی سیاسی علی معزی، ۷۰ ساله، پیش از این مبتلا به سرطان پروستات بوده و مورد جراحی قرار گرفته است. وی از آثار بیماری در رنج است.
این زندانی سیاسی مبتلا به بیماری کلیوی است و از ناحیه زانو نیز مشکلات جدی دارد و از درد آن رنج می برد.

این زندانی سیاسی سالخورده، نیاز به پزشک متخصص و رسیدگیهای درمانی دارد. اما مسئولان زندان با دستور قوه قضاییه مانع دستیابی او به امکانات پزشکی می شوند.

زندانی سیاسی علی معزی، متولد ۱۳۳۲ از شهر قم و ساکن تهران است. آقای علی معزی از زندانیان سیاسی دهه شصت است. علی معزی از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۳ در زندان های اوین، گوهردشت و قزلحصار محبوس بوده و تحت شکنجه قرار گرفته است.

زندانی سیاسی علی معزی ساعت ۵ بامداد روز شنبه ۹ مهرماه ۱۴۰۱، ساعت ۵ صبح، پس از یورش ماموران امنیتی به منزلش بازداشت و به محل سلول های انفرادی زندان اوین منتقل و تحت بازجویی قرار گرفت. او هم اکنون در زندان اوین بلاتکلیف است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل