محکومیت زندانی سیاسی سکینه پروانه به هفت سال و نیم زندان

محکومیت زندانی سیاسی سکینه پروانه به هفت سال و نیم زندان

زندانی سیاسی سکینه پروانه به هفت سال و نیم زندان محکوم شد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز شنبه ۸ مهر ماه ۱۴۰۲، زندانی سیاسی سکینه پروانه که هم اکنون در بند زنان زندان وکیل آباد مشهد محبوس است، به هفت سال و نیم زندان محکوم شد.

به گزارش منبع موثق، زندانی سیاسی سکینه پروانه توسط قاضی منصوری از شعبه ۵ دادگاه انقلاب مشهد، به اتهام «توهین به خامنه ای»، «تبلیغ علیه نظام» و «ارتباط و همکاری با رسانه های خارج از کشور» به هفت سال و نیم زندان محکوم شد.
این حکم روز سوم مهرماه ۱۴۰۲، توسط قاضی به او ابلاغ شد.

به گزارش این منبع، خانم پروانه پس از آزادی کوتاه مدت از زندان، هیچ جرمی مرتکب نشده و این حکم بر اساس اتهامات واهی برعلیه او صادر شده است.
به گفته قاضی پرونده، دو سال و نیم مانده از پرونده قبلی نیز به حکم او اضافه می شود.
این زندانی سیاسی به این پرونده اعتراض کرده و درخواست تجدید پرونده داده است. اما منبع ما می گوید: «معمولا سیستم قضایی مشهد رای دادگاه بدوی را تایید می کند و قضات دستشان در دست هم است.»

سکینه پروانه اهل قوچان، کمتر از یک ماه پس از آزادی، در روز سه شنبه ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۲، در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او به تازگی پس از چهار سال زندان، در تاریخ ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شده بود.

خانم پروانه در سال ۹۹، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به اتهام «عضویت در گروه های معاند نظام با هدف بر هم زدن امنیت کشور» به ۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت از عضویت در دستجات سیاسی محکوم شده بود.خانم سکینه پروانه در مهرماه ۱۴۰۱، به دلیل اعتراض به وضعیت نگهداری زنان بازداشت شده اعتراضات سراسری در این زندان، توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و به سلول انفرادی منتقل شده بود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل