زندانی سیاسی سمانه سعیدی برغم وخامت شرایط جسمی محروم از رسیدگی پزشکی

زندانی سیاسی سمانه سعیدی برغم وخامت جسمی محروم از مرخصی درمانی در زندان اوین

زندانی سیاسی سمانه سعیدی

زندانی سیاسی سمانه سعیدی برغم از دست دادن توان راه رفتن و عدم تحمل کیفر از مرخصی درمانی و پزشکی محروم مانده است

کانون حقوق بشر ایران، یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱؛ زندانی سیاسی سمانه سعیدی، ۳۹ ساله، که از سال ۹۹ به پنج سال حبس محکوم شده و اکنون در بند زنان زندان اوین محبوس است، شرایط دشواری را سپری کرده و توان تحمل حبس ندارد، با اینحال تحت کنترل اطلاعات سپاه از آزادی و مرخصی درمانی وی جلوگیری می شود.

خانم سمانه سعیدی با اتهامات «اجتماع و تبانی علیه نظام و توهین به مقدسات» توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ایمان افشاری به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است.

زندانی سیاسی سمانه سعیدی فعال حقوق بشر و اهل مازنداران است. وی متولد سال ۱۳۶۱ می باشد. او دچار سندرم فیبرومیالژیا شده و توان حرکت را از دست داده است و با اینکه شرایط عدم تحمل کیفر دارد اما حتی به او مرخصی درمانی داده نمی شود.

به گفته یک منبع مطلع زندانی سیاسی سمانه سعیدی در دوران بازجویی در بند الف یک، به شدت تحت شکنجه قرار گرفته است و از آن زمان دیگر توان راه رفتن را از دست داده و به کمک واکر یا ویلچر کارهای شخصی خود را انجام میدهد.

گفته میشود ارگان بازداشت کننده خانم سعیدی که از فعالان اینستاگرامی بوده و صدای زندانیان را در اینستاگرام منعکس می کرده قرارگاه ثارالله سپاه بوده است. این ارگان وی را تحت شکنجه قرار داده و اکنون از رسیدگی پزشکی به این زندانی ۳۹ ساله ممانعت میکند.

کانون حقوق بشر ایران نسبت به شرایط سخت زندانی سیاسی سمانه سعیدی هشدار داده و خواستار آزادی فوری وی برای درمان و رسیدگی پزشکی است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل