بلاتکلیفی زندانی سیاسی حسن خلخال زرد پس از ۱۰۰ روز بازداشت

بلاتکلیفی زندانی سیاسی حسن خلخال زرد پس از ۱۰۰ روز بازداشت

بلاتکلیفی زندانی سیاسی حسن خلخال زرد پس از ۱۰۰ روز بازداشت

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، زندانی سیاسی حسن خلخال زرد با گذشت بیش از ۱۰۰ روز از بازداشت در بلاتکلیفی به‌سر می‌برد. تا کنون ۲ جلسه بازپرسی از حسن خلخال زرد انجام شده است. وی از بابت اتهامات توهین به خامنه‌ای و مقدسات اسلام و سب النبی بازداشت شده است.

بلاتکلیفی زندانی سیاسی حسن خلخال زرد پس از ۱۰۰ روز بازداشت

به گفته نزدیکان وی، مسئولین مانع رسیدگی به پرونده او شده و وی از داشتن وکیل انتخابی محروم است. اتهامات حسن خلخال زرد احتمال صدور احکام سنگین برای وی را بیشتر می‌کند

زندانی سیاسی حسن خلخال زرد ۳۲ ساله، کارگر پیک موتوری و ساکن شهر گالیکش در استان گلستان است که در تاریخ ۱۰مهرماه ۱۴۰۲ پس از حضور در دادسرای این شهر توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است. به گفته نزدیکانش در اردیبهشت ۱۴۰۲ موتورسیکلت وی به سرقت رفت و تلاش‌های وی برای یافتن آن به جایی نرسید. وی زمانی که در مهرماه ۱۴۰۲ جهت پیگیری شکایت خود در این خصوص به دادسرا مراجعه کرده بود بازداشت شد.

بازداشت به دلیل شرکت در اعتراضات سراسری

گفته می‌شود، وی به‌ دلیل شرکت در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ توسط واحد اطلاعات سپاه، بازداشت شده است. همین منبع در رابطه با امضای برگه‌های بازجویی وی اظهار داشت، ماموران با خوراندن قرص‌های روان‌گردان ‌وی را مجبور کرده‌اند تا برگه‌های بازجویی را امضا کند.

زندانی سیاسی حسن خلخال زرد پس از بازداشت و انجام مراحل بازجویی به اداره اطلاعات گالیکش منتقل شده بود. ماموران اطلاعات در این مکان وی را شدیدا مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار داده بودند. وی پس از پایان بازجویی‌ها به زندان گنبدکاووس منتقل شد. حسن خلخال زرد در این زندان بدلیل فشارهای ناشی از شکنجه‌های جسمی و روحی با بریدن رگ دست خود اقدام به خودکشی کرده بود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل