زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند کیست؟

زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند کیست؟

نام و نام خانوادگی: ابوالقاسم فولادوند
محل تولد:
تاریخ تولد: ۱۳۴۱
تحصیلات:
اتهامات: بغی از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق، توهین به خمینی، اخلال در نظم عمومی
محکومیت: ۱۸ سال حبس + ۷۴ ضربه شلاق
تاریخ آخرین بازداشت: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲
محل‌های حبس: زندان گوهردشت کرج
گردآوری و تنظیم : مردادماه ۱۴۰۱

زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند یکی از زندانیان سیاسی قدیمی ایران بوده و بیش از ۹ سال است که در زندان محبوس است

ابوالقاسم (جواد) فولادوند متولد ۱۳۴۱ راننده تاکسی متولد تهران ساکن شهریار می باشد.

ابوالقاسم فولادوند مدت یکسال و شش ماه نیز در دهه ۶۰ به اتهام هواداری از مجاهدین خلق زندانی بود. وی روز ۲۰ مرداد ۱۳۶۰ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین در زاهدان دستگیر شد.
در همان سال توسط ریشهری حاکم شرع محاکمه شده و به یکسال زندان محکوم شد. وی پس از یکسال و نیم حبس در زندانهای قزلحصار و جمشیدیه در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۶۱ آزاد شد.

ابوالقاسم فولادوند ۲۱ خرداماه ۹۲، توسط هشت مامور مسلح به همراه فرزند ۱۷ ساله اش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ٢۴٠ اوین منتقل شد. فرزند وی پس از شش ماه بازجویی و حبس در زندان اوین، سرانجام در دادگاهی با قرار وثیقه یک میلیونی آزاد شد. ابوالقاسم فولادوند مدتها در بند ۳۵۰ و ۲۰۹ اوین محبوس بود.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۳ بهمن ۹۲ در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به رياست قاضی صلواتی با حضور وکيل تسخيری و بدون هيئت منصفه محاکمه شد. پس از دفاعيه وکيل تسخيری، قاضی صلواتی از او در خصوص مصاحبه ای تلویزیونی علیه سازمان مجاهدین، سوال کرد که پس از جواب منفی، به وی اعلام شد که بايد کماکان در زندان بماند.


او به اتهام «بغی از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق» به ۱۵ سال حبس تعزیری و به اتهام «توهین به رهبری» به ۲ سال حبس تعزیری و به دلیل شرکت در اعتراضات سال ۱۳۸۸ و اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یکسال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

روز ۲۸ فروردین ماه ۹۳، در پی حمله ماموران امنیتی به زندانیان سیاسی بند۳۵۰ اوین موردضرب و شتم قرارگرفت و به انفرادی منتقل شد.

در روز ۴ خردادماه ۱۳۹۳،در اعتراض به دستبند و پابند از انجام ملاقات امتناع نمود و اقدام به اعتصاب غذا کرد. روز ۱۲ خردادماه ۹۳، او را به زندان گوهردشت کرج تبعید کردند که تاکنون در این زندان محبوس است.

در روز ۸ مرداد ماه ۹۶ پس از انتقال همراه با ضرب و شتم از سالن ۱۲ بند ۴ به سالن ۱۰ همین بند که یک سالن فوق امنیتی با دهها دوربین و دستگاه شنود است، همراه با تعدادی از زندانیان سیاسی اقدام به یک اعتصاب غذای ۴۰ روزه کرد.

در ابتدای سال ۹۷ مدتی در بند ۱۰ زندان گوهردشت محبوس بود که مجددا وی را به سالن ۱۰ بند ۴ برگرداندند.

در روز ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۷ پس از اینکه مأمورین و زندانبانان داروهایش را ندادند اقدام به اعتصاب دارو کرد.
زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند در نامه ای علت اعتصاب داروی خود را اینچنین اعلام کرد:«به علت توهینی که در خصوص تحویلدهی داروهای اینجانب زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند به من شد؛ از این لحظه اعتصاب دارو میکنم و داروهایم را تحویل نمی گیرم». این زندانی سیاسی عواقب و ضایعات این عمل را بعهده «خلیفه ارتجاع و مدیریت زندان» دانست.

زندانی سیاسی ابوالقاسم فولادوند پس از ۹ سال زندان، در وضعیت خطیری به لحاظ بیماری قلبی بسر می برد و جان وی در خطر است. آقای فولادوند در حال حاضر از شدت بیماری قلبی، نمیتواند به راحتی راه برود و بارها در زندان گوهردش از حال رفته و به زمین افتاده است.

وی محروم از اعزام به بیمارستان و رسیدگی‌های فوری درمانی و پزشکی است. آقای ابوالقاسم فولادوند نیاز به جراحی قلب دارد؛ اما مسئولان زندان رجایی شهر مانع از اعزام او به بیمارستان و انجام عمل جراحی می شوند.

این زندانی سیاسی به بیماریهای بیماریهای قلبی؛ تنگی نفس؛ دیسک کمر؛ آرتروز و درد مفاصل و کیست در دهان رنج می‌برد و از درمان مناسب محروم است.

خروج از نسخه موبایل