انتقال زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی به زندان نقده

وخامت حال زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی

وخامت حال زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی

به گزارش کانون حقوق بشر ایران در روزهای آخر دی‌ماه ۱۴۰۲ زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی به زندان نقده منتقل شد. نزدیک به یک سال است که زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی و فرزندش سالار صدیقی همدانی به ترتیب در زندان خوی و سلماس زندانی هستند.

زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی به دلیل بیماری‌های زیاد ناشی از تحمل شرایط سخت زندان درخواست کرده بود تا فرزندش سالار صدیقی همدانی نیز به زندان خوی و نزد وی منتقل شود.

زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی، ۶۵ ساله و مبتلا به دیابت در شرایط وخیمی در زندان خوی زندانی بود. او مبتلا به بیماری‌های مختلف از جمله دیابت است. وضعیت جسمی او به حدی وخیم است که چندی پیش به دلیل شدت بیماری انگشت پایش را قطع کرده‌اند.

به گزارش منبع موثق، این زندانی سیاسی توان تحمل زندان را ندارد. وی نیازمند کمک فرزندش برای انجام حداقل کارهای روزمره است. اما به جای اینکه فرزند او سالار را به نزدش بیاورند، سالار را از زندان سلماس به زندان نقده منتقل کردند.

تبعید به زندان نقده برخلاف وعده‌های مقامات قوه قضاییه

نزدیک به یازده ماه از جدا کردن این پدر و پسر می‌گذرد و بر خلاف وعده مقامات قوه قضاییه آنها همچنان در زندان‌های خوی و سلماس محبوس بودند.

در هفته منتهی به ۲۵ دی‌ماه ۱۴۰۲ زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی به زندان نقده منتقل شده است. این اقدام در جهت تشدید فشار بر این زندانی می‌باشد. انتقال وی به نقده باعث مشکلات زیادی برای خانواده وی جهت انجام ملاقات خواهد شد. این اقدام مصداق شکنجه روحی و روانی برای زندانیان و خانواده آنها محسوب شده و مغایر قوانین حقوق بشری می‌باشد.

توطئه برای قتل زندانی سیاسی سالار صدیقی همدانی در زندان

در فروردین ماه ۱۴۰۲، مقامات زندان یک توطئه برای قتل زندانی سیاسی سالار صدیقی،طرح‌ریزی کردند. یک زنـدانی که توسط مسئول زندان سلماس توجیه و هدایت شده بود، با برنامه ریزی قبلی، با چاقو به زنـدانی سیاسی سالار صدیقی همدانی در زندان سلماس، حمله کرده و قصد کشتن وی را داشت.

سایر زنـدانیان که شاهد این صحنه بودند، دخالت کرده و مانع از انجام این جنایت شده و او را نجات دادند و به این ترتیب نقشه و توطئه رئیس و سایر عوامل این زندان برای کشتن یک زـندانی سیاسی، با شکست روبرو شد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل