شرایط نابسامان زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت در زندان قزلحصار

شرایط نابسامان زندانیان عقیدتی - سیاسی اهل سنت در زندان قزلحصار

زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت پس از انتقال به زندان قزلحصار در شرایطی وخیم در وضعیت نابسامانی به سر می برند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز شنبه ۴ شهریورماه ۱۴۰۲، زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت، قاسم آبسته ، داوود عبداللهی، انور خضری، خسروبشارت ، فرهاد سلیمی ، ایوب کریمی و کامران شیخه در بدترین شرایط به سر می برند. این زندانیان در روز سه شنبه ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲، در راستای سیاست تخلیه زندان گوهردشت به زندان قزلحصار منتقل شدند.

به گزارش منبع موثق، یک ماه از انتقال این زندانیان به قزلحصار می گذرد. اما همچنان مشکلات استقراری آنها حل نشده و در شرایط نابسامانی هستند. در سالنی که این زندانیان اهل سنت در آن محبوسند، اولیه ترین امکانات از قبیل آب، برق، امکانات بهداشتی، درمانگاه و … را در اختیار ندارند و تحت شدیدترین فشارها قرار دارند.

این منبع درباره شرایط زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت می افزاید: «این زندانیان در اتاق کوچکی محبوس شده و جا برای خوابیدن ندارند . به طوری که به دلیل تراکم جا و نبودن تخت مجبورند در حیاط بخوابند. در زندان جدید آنها محروم از امکانات از جمله حمام و سرویس بهداشتی مناسب هستند.
لازم به ذکر است که این زندانیان از سال تاکنون۸۸، مدت ۱۴ سال است که شرایط سخت زندان را تحمل می کنند. حال پس از ۱۴ سال زندان آنها را به زندانی منتقل کرده اند که از اولیه ترین امکانات خبری نیست.»

زندانی عقیدتی – سیاسی اهل سنت قاسم آبسته پیش از این مبتلا به سرطان تیروئید بوده و هم اکنون از مشکلات ناشی از این بیماری رنج می برد. او همچنین مبتلا به مشکلات گوارشی است و در زندان جدید بدون امکانات با مشکلات زیادی مواجه است.

زندانیان عقیدتی – سیاسی اهل سنت ، قاسم آبسته ، داوود عبداللهی، انور خضری، خسروبشارت ، فرهاد سلیمی ، ایوب کریمی و کامران شیخه پس از بازداشت در سال ۸۸، تحت شدیدترین شکنجه ها قرار گرفتند. در سال ۹۴ قاضی مقیسه این هفت زندانی عقیدتی سیاسی را به اعدام محکوم کرد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل