اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان قزلحصار کرج در اعتراض به اعدام های گسترده

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان قزلحصار کرج در اعتراض به اعدام های گسترده

زندانیان سیاسی زندان قزلحصار کرج در اعتراض به اعدام های گسترده اعتصاب غذا می کنند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲، زندانیان سیاسی زندان قزلحصار کرج در اعتراض به اعدام های گسترده در این زندان و زندان های دیگر، هر سه شنبه اعتصاب غذا می کنند. این اعتصاب غذا در همراهی با اعتصاب غذای زندانیان محکوم به اعدام این زندان است.

زندانیان سیاسی زندان قزلحصار کرج طی بیانیه ای اعلام اعتصاب غذا کرده و چنین نوشتند:

از زمان تبعیدمان تا کنون شاهد گسترش موج اعدام زندانیان (سیاسی و غیر سیاسی) بوده ایم و به هر نحو ممکن، نسبت به این جنایت واکنش و در حد امکان اطلاع رسانی کرده ایم. به همین خاطر نیروهای امنیتی روز یکشنبه ۸ بهمن (۱۴۰۲) برای خاموش کردن این صدای اعتراض و ممانعت از افشای موج اعدامها، به بند زندانیان سیاسی یورش برده ضمن ضرب و شتم وتهدید و توهین اقدام به تخریب و ضبط وسایل کردند. این همه وحشیگری برای ممانعت از افشاگری علیه اعدامها وقتل حکومتی است. بویژه در آستانه اعدام چهار هموطن کُرد و سایر زندانیان در انتظار اجرای حکم.

همزمان شاهد اعلام اعتصاب غذا از سوی جمعی از زندانیان زیر حکم اعدام زندان قزلحصار بودیم. آنها اعلام نمودند که برای جلب توجه افکار عمومی برای توقف اعدام‌ها هر سه شنبه اعتصاب غذا خواهند نمود.

ما زندانیان سیاسی زندان قزلحصار در پاسخ به استمرار و ندای تظلم خواهی این زندانیان و در اعتراض به اجرای قریب الوقوع حکم اعدام ۴هموطن کُرد وسایر احکام اعدام ،به کمپین توقف ماشین اعدام می‌پیوندیم و برای توقف سه شنبه های سیاه هم‌سو با سایر زندانیان تا توقف این ماشین کشتار هر سه شنبه دست به اعتصاب غذا خواهیم زد.

دوشنبه ۹بهمن ۱۴۰۲

زندانیان سیاسی زندان قزلحصار
جعفر ابراهیمی، زرتشت احمدی راغب، سپهر امام جمعه، لقمان امین پور، احمد رضاحائری، میثم دهبانزاده، رضا سلمان زاده، حمزه سواری، سعید ماسوری، رضا محمدحسینی

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل