حمایت زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز از اعتراضات سراسری شهریور ۱۴۰۱

حمایت زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز از اعتراضات سراسری شهریور ۱۴۰۱

زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز خطاب به مردم معترض در خیابانها:‌«ای کاش که الان پیش شما در کف خیابان بودیم و می جنگیدیم، هر سلاحی که می توانید در دست بگیرید و به یاری یکدیگر بشتابید…»

کانون حقوق بشر ایران، جمعه اول مهرماه ۱۴۰۱؛ جمعی از زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز در پیامی حمایت خود را از اعتراضات سراسری مردم ایران در شهریورماه ۱۴۰۱ اعلام کردند.

زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز در نامه خود که نسخه ای از آن جهت انتشار به کانون حقوق بشر ایران رسیده، از ایران بعنوان یک زندان بزرگ نام بردند که توسط خامنه ای و مزدورانش محاصره شده است و تنها راه نجات آن ماندن در کف خیابان و کمک به یکدیگر است.

زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز از جوانان خواستند تا با هر سلاحی که می توانند به مقابله با مزدوران برخاسته و به یاری یکدیگر بشتابند.

آنها اعلام کردند هرگز منتظر آزادی از جانب این نظام نیستند بلکه در انتظار روزی هستند که درهای زندان ها شکسته شده و توسط مردم آزاد شوند.

نسخه ای از نامه زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز که به کانون حقوق بشر ایران رسیده از این قرار است

جمعی از زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز، از جوانان و مردم شرکت کننده در  قیام شهریورماه ۱۴۰۱، حمایت کرده و نوشتند:

برای ما هیچ فرقی ندارد که چهار دیواری که در آن هستیم زندان باشد یا بیرون از زندان. چرا که تمام ایران یک زندان بزرگ است که توسط خامنه ای و مزدورانش محاصره شده است.

تنها راه نجات ما مردم ایران، ماندن جوانانمان در کف خیابان و کمک کردن به همدیگر است. با هر سلاحی که می توانید در دست بگیرید به یاری یکدیگر بشتابید.

ما منتظر نیستیم که این نظام نامه آزادی به ما بدهد. ما منتظر مردم ایستاده ایم که درهای زندان ها را بشکنند و به دست مردممان آزاد شویم.

ای کاش که الان پیش شما در کف خیابان بودیم و می جنگیدیم و از اینکه الان پیش شما نیستیم ناراحتیم.

جمعی از زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز

شهریورماه ۱۴۰۱

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل