تایید حکم اعدام محمد قبادلو در دیوان عالی کشور

تایید حکم اعدام محمد قبادلو در دیوان عالی کشور

حکم اعدام محمد قبادلو از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری در دیوان عالی کشور تایید شد.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، به نقل از روزنامه شرق، روز سه شنبه ۲ خردادماه ۱۴۰۲، دیوان عالی کشور حکم اعدام محمد قبادلو را تایید کرد.
بر اساس این گزارش امیر رئیسیان وکیل وی در رابطه با پرونده اعدام گفت که اعاده دادرسی مفتوح است ولی در مورد پرونده قصاص در دادگاه کیفری رد شده است.

محمد قبادلو ۲۲ ساله، فرزند محمدعلی، از بازداشت شدگان در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ است. اتهام وارد شده به وی «افساد فی الارض از طریق اقدام گسترده علیه ماموران موتوری نیروی انتظامی با اصابت خودروی سواری و کشتن استوار فرید کرم پور حسنوند و مجروح شدن ۵ مامور پلیس» اعلام شده است.

روز شنبه سوم دی ماه ۱۴۰۱، حکم اعدام او تایید شد. اما بعدها در سوم بهمن دیوان عالی کشور اعلام کرد که فرجام خواهی وکیل او را ثبت کرده است.

وکیل او پیش از این نیز اعلام کرده بود که پرونده این متهم دارای نواقص متعدد، مستندات ناکافی مبنی بر مجرم بودن وی است.

روز یکشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱، محمد بروغنی و محمد قبادلو، در زندان گوهردشت جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. در اولین ساعات بامداد دوشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱، با تجمع در مقابل زندان گوهردشت، با سر دادن شعارهای ضد حکومتی خواهان لغو حکم اعدام محمد بروغنی و محمد قبادلو، دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری شدند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل