جوان معترض متین حسینی، برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات

جوان معترض متین حسینی، برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات

جوان معترض متین حسینی، برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات

دادگاه رسیدگی به اتهامات جوان معترض متین حسینی، در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ بوکان برگزار شد. در این دادگاه به اتهامات وی در رابطه با اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام رسیدگی شد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، جلسه دادگاه جوان معترض متین حسینی برگزار شد. جلسه دادگاه در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ بوکان برگزار شد. در این دادگاه به اتهامات وی در رابطه با اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام رسیدگی شد. جوان معترض متین حسینی در این دادگاه به دفاع از خود پرداخت.

پیش از این متین حسینی در فروردین‌ماه ۱۴۰۳، احضاریه‌ای جهت حضور در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری۲ بوکان، دریافت کرده بود. اتهام متین حسینی تبلیغ علیه نظام بوده است.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  جوان معترض امیر شاه ولایتی، احضار به دادگاه
  جوان معترض امیر شاه ولایتی، احضار به دادگاه

  احضار جوان معترض امیر شاه ولایتی به دادگاه انقلاب در تهران

  پیش از این در تاریخ شنبه ۲۲اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، جوان معترض امیر شاه ولایتی به دادگاه احضار شد. وی در جریان اعترضات سراسری ۱۴۰۱ از ناحیه چشم مورد اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای قرار گرفت و در حال حاضر چشم وی دچار آسیب‌دیدگی جدی شده است. طبق ابلاغیه‌ای که در سامانه قوه قضاییه برای وی ارسال شده است امیر شاه ولایتی بایستی روز ۱۰تیر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران جهت محاکمه حضور داشته باشد. قاضی این دادگاه ایمان افشاری است که در سرکوب معترضان سابقه طولانی دارد.

  اتهامات مطروحه علیه وی عبارتند از: فعالیت و تلاش گسترده برای پیش‌برد اهداف گروه‌هایی که برعلیه حکومت اسلامی قیام مسلحانه کرده و مرکزیت آن باقی‌ است که مضمون آن بغی است. اتهامات دیگر وی اخلال در نظم و امنیت عمومی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور از طریق بمب‌گذاری در اماکن عمومی است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل