اعدام سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه، صدور حکم اعدام جمشید شارمهد

اعدام سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه، صدور حکم اعدام جمشید شارمهد

علاوه بر اجرای حکم سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه، جمشید شارمهد به اعدام محکوم شد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه دوم اسفندماه ۱۴۰۱، جمشید شارمهد به اتهام «افساد فی الارض» به اعدام محکوم شد. علاوه بر این سه زندانی محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

به گزارش سایت میزان وابسته به قوه قضاییه ایران، روز سه شنبه دوم اسفندماه ۱۴۰۱، در آخرین جلسه دادگاه، جمشید شارمهد دارای تابعیت ایرانی – آلمانی، توسط دادگاه انقلاب تهران به اتهام«افساد فی‌الارض از طریق طراحی و هدایت اقدامات تروریستی» به اعدام محکوم شد.
این حکم توسط دیوان عالی کشور قابل فرجام خواهی است.

جمشید شارمهد

جمشید شارمهد روز ۱۰ مردادماه ۹۹، در تاجیکستان دستگیر و به ایران منتقل شد. او متولد ۱۳۳۴، مهندس الکترونیک و رشته فناوری اطلاعات، متاهل و دارای فرزند است.

همچنین صبح روز دوشنبه اول اسفندماه ۱۴۰۱، سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. اسامی این سه زندانی وحید بیضایی، سعدالله فرخی و امیرعلی بایرامی بوده است.

سعدالله بایرامی زندانی اعدام شده در زندان مرکزی ارومیه

اتهام هر سه زندانی قتل بوده و به این اتهام به اعدام محکوم شده بودند.
هر سه زندانی در روز ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱، جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند.

پیش از این نیز در روز ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زندانی به نام نجومی مرادی، ۲۳ ساله و اهل سلماس، در زندان مرکزی ارومیه به اتهام قتل اعدام شده بود.

لازم به ذکر است که در بهمن ماه ۱۴۰۱، بیش از ۴۰زندانی در زندان های ایران با اتهامات مواد مخدر، قتل و سرقت مسلحانه اعدام شده اند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل