جزئیات اعدام حسین کریم آبادی پس از خودکشی در زندان همدان + عکس پس از اعدام

جزئیات اعدام حسین کریم آبادی پس از خودکشی در زندان همدان + عکس پس از اعدام

برای حسین کریم آبادی پاپوش درست کرده و او را درحالیکه رگ گردنش را زده بود سربدار کردند

کانون حقوق بشر ایران هفته گذشته در روز یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱، خبری از اعدام یک زندانی بنام حسین کریم آبادی در همدان منتشر کرد. بر اساس آن خبر این زندانی درحالی اعدام شد که خودکشی کرده و همان شب رگ گردنش را زده بود با اینحال و با همین وضعیت او را به چوبه دار سپردند.

اکنون در نامه رسیده به کانون حقوق بشر ایران، معلوم شده است که برای حسین کریم آبادی پاپوش درست کردند و او را ظالمانه اعدام کردند.

در تصویر حسین پس از اعدام جای زخمهای روی گردن او براثر خودزنی دیده میشود.

نامه رسیده به کانون حقوق بشر ایران درباره جزئیات اعدام حسین کریم آبادی؛

‌ حسین کریم آبادی به جرم مواد مخدر در همدان ۴ سال پیش دستگیر شده بود. او یتیم بود و با یتیمی بزرگ شده بود، آدم رنج کشیده ای بود. برایش پا پوش درست کردند و در ۲۴ مهر ۱۴۰۱ صبح ساعت ۶ صبح در همدان اعدامش کردند.

این اعدام زمانی صورت گرفت که وی از قبل خودزنی کرده بود و رگ گردنش را زده بود که از اجرای حکم جلو گیری بکند ولی با این حالت او را اعدام کردند.

وی متاهل، ۳۲ ساله و دارای دو فرزند( یک دختر و یک پسر) بود.

***

اعدام با اتهام مواد مخدر در حالی اجرا می‌شود که در قانون جرائم مربوط به مواد مخدر، اصلاح سال ۱۳۹۶، صدور حکم اعدام به طور اخص محدود شده و به طور عام یک درجه تخفیف در برخی از موارد پیش‌بینی شده بود؛ با اینحال اعدام زندانیانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند همچنان ادامه دارد.

و این درحالیست که مافیای مواد مخدر در دست سپاه پاسداران میباشد با اینحال جوانان و مردم بی بضاعت با بهانه مواد مخدر اعدام می شوند.

سازمان عفو بین الملل در گزارشی که ۲۴ ماه‌می ۲۰۲۲ منتشر گردید اعلام کرد که ایران پس از چین در رتبه دوم اعدام شهروندان خود در جهان قرار دارد. در این گزارش اشاره شده است که در ۱۸ کشور در سال ۲۰۲۱ دستکم ۵۷۹ اعدام ثبت شده است. از این تعداد ۳۱۴ مورد آن مربوط به حاکمیت دیکتاتوری در ایران می‌باشد. یعنی ایران با ۵۴ درصد اعدامها در سال ۲۰۲۱ بیشترین سهم اعدام‌ها در جهان را به خود اختصاص داده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل