جدیدترین خبر از فرهاد قهرمانی/ دادگاهی بخاطر مخالفت با اعدام

جدیدترین خبر از فرهاد قهرمانی/ دادگاهی بخاطر مخالفت با اعدام

فرهاد قهرمانی

دادگاه فرهاد قهرمانی از فعالان مدنی مخالف اعدام، هفتم آذر ماه در دادگاه قدوسی برگزار می شود

به گزارش «کانون حقوق بشر ایران» فرهاد قهرمانی ۳۲ ساله که شهریورماه امسال به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی «نه به اعدام» در مقابل دستگاه قضایی بازداشت شده بود، از طرف دادگاه متهم به اقدام علیه امنیت ملی شده است.

طبق گزارش های دریافتی، قهرمانی طی این مدت تحت فشار بازجوها بوده و هم اکنون در تیپ ۶ زندان تهران بزرگ محبوس است.

برادر و پسر عموی فرهاد قهرمانی نیز در آبان ۹۸ بازداشت شده بودند و پدر پیشتر توسط همین حکومت اعدام شده است.

در تجمع نه به اعدام که جنبشی حقیقتا بر حق بود فرهاد فریاد میزد: «من کشته شدم، من با پدر و مادرم زیر خاک رفتم. در زندگی ام هر روز مردم، غرورم، شخصیتم، اعتبارم …هر روز زیر خاک رفت»

قیام علیه اعدام جزئی از اعتراضات سراسری برای آزادیست. فرهاد و جنبش مبارزه علیه اعدام شایسته حمایت ما هستند، با اعدام و به زندان افتادن هر فرد، تمام جامعه آسیب می بیند. با این وجود حکومت اعدام، فرهاد قهرمانی را با اتهام «مخالفت با اعدام» بازداشت کرده و اکنون به دادگاه کشیده است.

شایان ذکر است فرهاد قهرمانی که پس از فاجعه بزرگ آتش سوزی در زندان اوین در بند هفت محبوس بود، با بدنی مجروح به تهران بزرگ منتقل شد، وی از ناحیه سر و صورت و دنده ها آسیب جدی دیده و چند گلوله ساچمه ای در بدنش بود. با اینحال در وضعیت وخیم جسمی و بصورت تعیین تکلیف ناشده در زندان تهران بزرگ رها شد.

یک منبع موثق به کانون حقوق بشر ایران گفت:‌ «با وجود قرار وثیقه ۵۰ میلیونی اما نه اجازه تودیع قرار داده میشود ونه دادگاهی برای او برگزار میکنند. او نیاز به رسیدگی پزشکی فوری دارد و باید فورا آزاد شود.»

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل