تکذیبیه زندانی سیاسی هاشم خواستار برای امضای بیانیه‌‌ «۱۴ امضاء»

تکذیبیه زندانی سیاسی هاشم خواستار برای امضای بیانیه‌‌ «۱۴ امضاء»

زندانی سیاسی هاشم خواستار با انتشار تکذیبیه ای اعلام کرد که بیانیه جدیدی با عنوان «۱۴ امضاء» را امضاء نکرده است

ه گزارش کانون حقوق بشر ایران، چهارشنبه ۲ اسفند ماه ۱۴۰۲، هاشم خواستار زندانی سیاسی و معلم بازنشسته که هم اکنون در زندان وکیل آباد مشهد محبوس است، با انتشار تکذیبیه ای ضمن اشاره به اینکه محتوای بیانیه‌ جدیدی تحت عنوان «۱۴ امضاء» را تایید نمی‌کند، سوءاستفاده از «اسم و اعتبار» خود از سوی برخی افراد در صدور این بیانیه را محکوم کرد.

او در سن۷۰ سالگی در زندان وکیل آباد مشهد محبوس است و چندین سال از عمر خود را در زندان های ایران گذرانیده است.

متن تکذیبیه زندانی سیاسی هاشم خواستار به شرح زیر است:

هموطنان عزیز!
اخیرا نوشته‌ای با عنوان «بیانیه ۱۴ امضاء»در مورد انتخابات فرمایشی رژیم منتشر شده که اسم من را به عنوان یکی از تایید کننده‌های نوشته مزبور در آن درج کرده‌اند.

همانطور که قبلا هم علنا اعلام کرده‌ام سال‌هاست که دیگر جزو ترکیب «بیانیه ۱۴ امضاء» نیستم و هرگونه سوءاستفاده از اسم و اعتبارم در زیر نوشته‌های آن‌ها را محکوم می‌کنم و نمی‌خواهم اسمم در کنار نفرات شاه‌پرست و اصلاح‌طلب که جزو این ترکیب ١٤ نفره هستند، باشد.

اشاره به برگزاری رفراندوم و یکسری موضوعات دیگر که در این نوشته وارد شده، مورد تایید من نیست…

هاشم خواستار مردی از تبار مردانگی و دیار شرافت

محکومیت هاشم خواستار به دو سال و نیم دیگر زندان

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

  درباره زندانی سیاسی هاشم خواستار بیشتر بدانید

  زندانی سیاسی هاشم خواستار

  هاشم خواستار متولد ۲ خرداد ۱۳۳۲ در بیرجند مهندس کشاورزی، معلم بازنشسته، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان مشهد و نماینده معلمان ایران است. او دانش آموخته مهندسی کشاورزی در سال ۱۳۵۵ از دانشگاه کشاورزی ارومیه است و در هنرستان کشاورزی تدریس می‌کرده است.

  زندانی سیاسی هاشم خواستار از سال ۸۸ تا این تاریخ بارها به دلائل مخالفت‌هایش با حکومت دستگیر و سالیان زیادی را در زندان گذرانیده است. او هم اکنون در سن ۷۰ سالگی با بیماری‌های خطرناکی همچون بیماری‌های قلبی و تنفسی مواجه شده است. وی در زندان وکیل آباد مشهد از رسیدگی پزشکی محروم است. بر اساس آخرین گزارشات وی دچار کاهش وزن شدید شده است. علاوه بر این آقای خواستار مبتلا به بیماری سیاتیک و فشار خون است.

  روز سه شنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۲،معلم بازنشسته و زندانی سیاسی هاشم خواستار در پرونده ای دیگر به دلیل ارسال خاطراتش به خارج از زندان به ۲سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم توسط دادگاه انقلاب مشهد صادر شد. اتهامات آقای خواستار در این پرونده «توهین به خامنه ای و تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است. او هم اکنون در زندان وکیل آباد مشهد محبوس است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل