انتقال بازداشت شدگان اعتراضات سراسری به زندان قزلحصار کرج

بازداشت شدگان، شهرک اکباتان، زندان قزلحصار

شهرک اکباتان

بازداشت شدگان اعتراضات سراسری از جمله محمد بروغنی و بازداشت شدگان اکباتان از زندان گوهردشت به زندان قزلحصار کرج منتقل شدند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز پنجشنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۲، در راستای تخلیه زندان گوهردشت بازداشت شدگان اعتراضات سراسری محبوس در این زندان از جمله محمد بروغنی و هشت تن از زندانیان متهم در پرونده اکباتان به زندان قزلحصار کرج منتقل شدند. این بازداشت شدگان همگی بلاتکلیف بوده و متهم به محاربه هستند.

انتقال ایشان در روز سه شنبه ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲، انجام شد. محمد بروغنی، میلاد آرمون، علیرضا کفایی، امیرمحمد خوش اقبال، علیرضا برمرز پورناک، سید محمدمهدی حسینی، حسین نعمتی، مهدی ایمانی و نوید نجاران به سالن ۳ قزلحصار منتقل شدند.
بر اساس اخبار مکان جدید فاقد سیستم تهویه هواست و خنک کننده ندارد. زندانیان به صورت متراکم در فضایی بسته در گرمای خفه کننده کرج محبوس هستند.
این سالن ها شرایط غیراستاندارد داشته و هواخوری بسیار کوچکی دارد که سقف آن فنس کشیده شده است.
اتاق های کوچک ۶ متری، حمام ها فاقد دوش و آب گرم است. محلی برای شستشوی ظروف وجود ندارد و شستشوی ظروف در سرویس بهداشتی انجام می شود.

محمد بروغنی، متولد ۱۳۸۲، در جریان قیام سراسری مردم ایران در سال ۱۴۰۱، در پاکدشت دستگیر شد.
روز ۷ آبان ماه ۱۴۰۱، قاضی صلواتی او را به اتهام «آتش زدن فرمانداری پاکدشت و حمله منجر به جراحت مأمور دولت» به محاربه و اعدام محکوم نمود. سپس حکم اعدام او توسط دیوان عالی کشور تایید گردید. حکم اعدام او نقض و توسط دیوان عالی کشور به شعبه هم عرض فرستاده شده است.

میلاد آرمون همراه با ۷ تن دیگر، از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در شهرک اکباتان دستگیر شدند. اتهام ایشان از طرف دادگاه انقلاب شرکت در قتل یک طلبه بسیجی و محاربه می‌باشد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل