وخامت حال اکبر باقری در زندان گوهردشت به دلیل عدم تحویلدهی دارو

وخامت حال اکبر باقری در زندان گوهردشت به دلیل عدم تحویلدهی دارو

زندانی سیاسی اکبر باقری در زندان گوهردشت در شرایط جسمی وخیمی به سر می برد. زیرا به او داروهای مورد نیازش را نمی دهند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، ۶دی ماه ۱۴۰۱، زندانی سیاسی اکبر باقری در زندان گوهردشت با درد شدید و شرایط وخیم جسمی در بند ۱۰ زندان گوهردشت محبوس است. به او داروهای مورد نیازش داده نشده و وضعیت جسمی او رو به وخامت گراییده است.

زندانی سیاسی اکبر باقری در زندان گوهردشت مبتلا به بیماری های گوارشی، کبد و مشکلات دیگر است. زندانی سیاسی اکبر باقری روز دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱ به مرخصی درمانی اعزام شد و روز سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ برغم ناتمام ماندن مراحل درمانی به زندان اوین بازگردانده شد.

زندانی سیاسی اکبر باقری در روز ۲۴ مهرماه ۱۴۰۱، فردای شبی که ماموران زندان با قساوت تمام به زندانیان بندهای ۷ و ۸ زندان اوین حمله کردند، همراه با تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی به زندان گوهردشت منتقل شد.

وی هم اکنون در بند ۱۰ زندان گوهردشت در شرایطی زندانی است که بیماریهایش عود کرده. تراکم زندانیان در این بند بالاست و باعث ایجاد تنش و عود کردن بیماری های زندانیان می شود. علاوه بر این، زندانی سیاسی اکبر باقری دارو ندارد و داروهای مورد نیازش به او داده نشده است.

زندانی سیاسی اکبر باقری همراه با تعداد زیادی از زندانیان در بندهای ۷ و ۸ در روز ۲۳ مهرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای گارد زندان و نیروهای ویژه بشدت مورد شلیک مستقیم و ضرب و شتم شدید قرار گرفتند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل