اولین جمعه اعتراضی زاهدان در سال ۱۴۰۲

تظاهرات مردم زاهدان با شعارهای ضد حکومتی

امروز جمعیت زیادی از مردم زاهدان در اولین جمعه اعتراضی سال ۱۴۰۲، در بیست و پنجمین جمعه اعتراضی خود به خیابان ها آمده و شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز جمعه ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲، در اولین جمعه اعتراضی سال ۱۴۰۲، مردم زاهدان پس از نماز جمعه در مسجد مکی به خیابان ها آمدند. این بیست و پنجمین جمعه پس از جمعه خونین زاهدان است که مردم زاهدان به خیابان آمده و شعارهای ضدحکومتی سر می دهند.

مردم شعار می دهند: برادر شهیدم خونتو پس می‌گیرم، مرگ بر سپاهی – مرگ بر بسیجی، سلطنت ولایت یک‌صد سال جنایت، می‌کشم می‌کشم آنکه برادرم کشت، مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

همچنین در مسجد مکی مردم پلاکاردهایی برای خواسته آزادی زندانیان سیاسی و بر علیه فقر و فساد بلند کردند.

روز جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱، در چهاردهمین روز قیام سراسری مردم ایران نیروهای نظامی و امنیتی در شهر زاهدان با تیراندازی مستقیم به سمت شهروندان و نمازگزارن معترض، ده‌ها نفر را کشته و زخمی کردند. مردم معترض با شعارهای الله اکبر و سنگ با گلوله های جنگی مقابله می کردند. در این روز تعداد زیادی از مردم زاهدان، اعم از کودکان و زنان کشته و زخمی شدند. پس از این حادثه خونین روزهای جمعه هر هفته شهر زاهدان شاهد تظاهرات های ضدحکومتی مردم است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل