انتقال فرهاد قهرمانی به آگاهی شاپور جهت شکنجه و اعتراف گیری + فیلم جدید از تهدید خانواده ها توسط یک مامور

انتقال فرهاد قهرمانی به آگاهی شاپور جهت شکنجه و اعتراف گیری + فیلم جدید از تهدید خانواده ها توسط یک مامور

فرهاد قهرمانی

فرهاد قهرمانی به آگاهی شاپور منتقل شد تا تحت شکنجه و اعتراف گیری قرار گیرد

کانون حقوق بشر ایران، روز پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱، منابع آگاه از انتقال فرهاد قهرمانی به آگاهی شاپور جهت شکنجه برای اخذ اعترافات اجباری خبر دادند. فرهاد قهرمانی پیشتر در روز یکشنبه ۲۰ شهریور در تجمع خانواده زندانیان محکوم به اعدام در مقابل قوه قضاییه در تهران بازداشت شده و پس از تفهیم اتهام به زندان اوین منتقل شد.

به گفته منابع مطلع فرهاد قهرمانی روز پنجشنبه ۲۴ شهریور از زندان اوین به آگاهی شاپور منتقل شده است. بیم آن می رود که وی تحت شکنجه جهت اعتراف گیری قرار گیرد.

فرهاد قهرمانی بابت اتهام «اجتماع و تبانی از طریق لیدری تجمعات» تفهیم اتهام شده و در بند ۲۰۹ اوین تحت بازجویی قرار گرفت.

فرهاد قهرمانی ۲۲ ساله فرزند محمدتقی قهرمانی است که در سال ۹۰ با اتهام مواد مخدر اعدام شد. برادر و پسر عموی او نیز از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ بودند.

وی در سخنان خود میگفت: «ما قربانی فقر هستیم. عزیزان ما بخاطر نداری و فقر به این راه کشیده شده اند ما خواستار حق زندگی برای آنها هستیم. حکم اعدام آنها باید لغو شود. هیچکس نباید بمیرد. ما نمیخواهیم دیگر هیچکدام از عزیزانمان کشته شوند. ما سالهاست لباس سیاه بر تن داریم. نمی خواهیم دیگر کسی بمیرد. حق هیچ انسانی اعدام نیست.»

کانون حقوق بشر ایران نسبت به شرایط فرهاد قهرمانی در آگاهی شاپور هشدار داده و خواستار نجات جان وی می باشد.

همچنین فیلمی بدست کانون حقوق بشر ایران رسیده است که طی آن ماموران بطرز وحشیانه ای خانواده ها را که تنها خواسته شان نجات عزیزانشان از مجازات اعدام است، تهدید به بازداشت کرده و گشودن پرونده می کنند. این فیلم مربوط به تجمع روز چهارشنبه ۲۳ شهریورماه می باشد. در این فیلم یک مامور با وحشیگری میگوید: «همه تون رو ورمیدارم می برم و دو پرونده هم روی پرونده شما میگذارم! ساکت شو! ساکت!» اما خانواده ها در پاسخ به این مامور میگویند: «ما فقط یک درجه تخفیف می خواهیم!»

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل