اعدام ۴ زندانی امنیتی با اتهام ساختگی «ارتباط با اسرائیل و آدم ربایی» + عکس

اعدام ۴ زندانی امنیتی با اتهام ساختگی «ارتباط با اسرائیل و آدم ربایی»

خبرگزاری میزان از اجرای حکم اعدام هر ۴ زندانی امنیتی متهم به «ارتباط با اسرائیل» و «آدم ربایی» خبر داد. سه زندانی دیگر در همین پرونده به ۵ تا ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

کانون حقوق بشر ایران، یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱؛ به گزارش خبرگزاری میزان مربوط به قوه قضایی حکم اعدام ۴ زندانی امنیتی متهم به «ارتباط با اسرائیل و آدم ربایی» صبح امروز اجرا شد. اسامی این زندانیان عبارت است از: حسین اردوخانزاده، شاهین ایمانی محمودآباد، میلاد اشرفی آتباتان و منوچهر شهبندی بجندی

سه متهم دیگر این پرونده بر اساس اتهاماتی از جمله «ارتکب جرم علیه امنیت کشور، معاونت در آدم ربایی و نگهداری سلاح» به ۵ تا ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

این حکم توسط شعبه نهم دیوان عالی کشور تایید شده است.

بر اساس گزارش میزان صبح امروز حکم اعدام هر چهار زندانی اجرا شده است. این درحالیست که کانون حقوق بشر ایران اطلاع یافته است که حکم دو نفر از زندانیان طی روزهای گذشته اجرا شده بود.

منوچهر شهبندی بجندی و میلاد اشرفی آتباتان

این اولین باری نیست که زندانیان سیاسی با اتهامات امنیتی و بر اساس اعترافات اجباری اعدام میشوند. اتهاماتی که تماما تحت شکنجه های وحشیانه توسط ماموران اطلاعات دیکته میشود.

با احتساب اعدام این ۴ زندانی، از ابتدای سال ۱۴۰۱ دستکم ۴۵۱ نفر اعدام شدند. این درحالیست که بسیاری اعدامها بصورت مخفیانه اجرا شده و اخبار آن در هیچ کجا منتشر نمیشود، بنابراین شمار حقیقی اعدامها از این رقم بسا بیشتر است.

یادآوری میکنیم گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، مقام‌های حکومت ایران را متهم کرد که کارزار تازه‌ای در جهت اعدام زندانیان به راه انداخته ‌اند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل