اعدام ۳ زندانی در زندان سلماس

اعدام ۳ زندانی در زندان سلماس

اعدام ۳ زندانی در زندان سلماس

هویت ۲تن از اعدام شدگان، اصغر حاجی‌زاده ۴۷ ساله، اهل سلماس، و کاوه باشانگر اهل مهاباد می‌باشند. از هویت زندان سوم اعدام شده اطلاع دقیقی در دست نیست

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، بامداد شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، سه زندانی در زندان سلماس اعدام شدند. ۲ تن از اعدام‌شدگان، اصغر حاجی‌زاده ۴۷ ساله، اهل سلماس، متاهل و پدر ۳فرزند و کاوه باشانگر اهل مهاباد می‌باشند. از هویت زندان سوم اعدام شده اطلاع دقیقی در دست نیست.

اعدام ۸ زندانی در زندان‌های ارومیه، قم و نیشابور

سحرگاه شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، ۶زندانی در زندان مرکزی ارومیه، یک زندانی در زندان قم و یک زندانی در زندان نیشابور اعدام شدند. ۲ تن از اعدام شدگان زندانیان زن می‌باشند. در زندان ارومیه یک زندانی زن اعدام شد.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  اعدام ۳ زندانی در زندان سلماس
  اع}دام ۳ زندانی در زندان سلماس

  این زندانی پروین موسوی نام داشت. وی بامداد روز پنج‌شنبه ۲۷اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ جهت اجرای حکم اعـدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. در اعتراض به این اقدام زندانیان زن در بند زنان زندان مرکزی ارومیه دست به شورش زدند. زندانیان زن با ماموران گارد زندان که برای سرکوب آنها وارد بند شده بودند درگیر شدند.

  زندانی زن اعـدام پروین موسوی، ۵۴ ساله و اهل مراغه است. او مبتلا به سرطان بود و به سختی زندگی می کرد. پروین توان پرداخت هزینه داروهایش را نداشت. حتی چند بار در زندان بی‌هوش شد. اما او را به بیمارستان نبردند، چون پولی برای پرداخت به بیمارستان نداشت.

  به همراه وی ۵ زندانی مرد نیز اعـدام شدند. اتهام همه این زندانیان در ارتباط با مواد مخدر بوده است.

   

  اعدام یک زندانی زن در نیشابور

  روز شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه یک زندانی زن در زندان نیشابور اعـدام شد. این زندان فاطمه عبداللهی نام داشت. وی ۲۷ ساله و اهل شهرستان نیشابور بود. وی ۳ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و در دادگاه به اعـدام محکوم شده بود.

  یک اعـدام در زندان مرکزی قم

  بامداد روز شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، یک زندانی در زندان قم اعـدام شد. وی ناصر عطارد نام داشت و ۶ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و در دادگاه به اعـدام محکوم شده بود. وی ۳۷ سال سن داشت.

  ۱۱۹ قربانی تنها در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

  ماشین کشتار و اعـدام در ایران بدون لحظه ای توقف همچنان قربانی می‌گیرد. از ابتدای اردیبهشت‌ماه تا کنونب بیش از ۱۱۹ زندانی در زندان‌های اعـدام شده‌اند. حاکمیت دیکتاتوری و نهادهای وابسته به آن در پی این هستند تا به مردم القا کنند، می‌توانند هر کس را که خواستند اعـدام کنند بدون آنکه نامی از آنها برده شود. افشای آمار اعـدام‌ها که در مجامع بین‌المللی برای حکومت محکومیت و دست‌بستگی ایجاد خواهد کرد وظیفه هر ایرانی بشردوست و مخالف دیکتاتوری است.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل