اعدام ۲زندانی در زندان‌های شیراز و تبریز

اعدام ۲زندانی در زندان‌های شیراز و تبریز

اعدام ۲زندانی در زندان‌های شیراز و تبریز

ماشین کشتار و اعـدام در ایران بدون لحظه ای توقف همچنان قربانی می‌گیرد. از ابتدای اردیبهشت‌ماه تا کنون ۱۰۶زندانی در زندان‌های اعـدام شده‌اند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، سحرگاه جمعه ۲۸اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، دو زندانی در زندان‌های تبریز و شیراز اعدام شدند. این دو زندانی رضا قبادی و جوانی به نام ناصر می‌باشند. در زندان عادل‌آباد شیراز یک زندانی به نام رضا قبادی به اتهام مرتبط با مواد مخدر اعدام شد. وی ۵سال پیش بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود. رضا قبادی ۴۰ ساله و اهل کرمانشاه بود.

در زندان تبریز نیز یک کارگر جوان به نام ناصر اعدام شد. وی پیش‌تر به اتهام قتل بازداشت شده و در دادگاه کیفری یک استان آذربایجان شرقی به اعدام محکوم شده بود.

خبر این دو اعدام تا کنون در رسانه‌های داخلی و یا سایت‌های مرتبط با قوه قضاییه منتشر نشده است.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  اعدام ۲زندانی در زندان‌های شیراز و تبریز
  اعدام ۲زندانی در زندان‌های شیراز و تبریز

  اعدام ۵زندانی در زندان قزلحصار

  پیش از این در روز چهارشنبه ۲۶اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، زندانی سیاسی خسرو بشارت به همراه ۴زندانی با جرائم اجتماعی در زندان قزلحصار کرج اعدام شدند.

  هویت ۳تن از زندانیان اعـدام شده عبارتند از: کریم گراوند و سیروس حیات‌بینی که هر دو اهل کوهدشت لرستان بودند و محمدرضا رحیم‌پور که اهل نور‌آباد لرستان بود. حکم اعـدام این افراد در زندان قزلحصار اجرا شد. همه این افراد در ارتباط با مواد مخدر دستگیر و به اعـدام محکوم شده بودند.

  ۱۰۶قربانی تنها در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

  ماشین کشتار و اعـدام در ایران بدون لحظه ای توقف همچنان قربانی می‌گیرد. از ابتدای اردیبهشت‌ماه تا کنون ۱۰۶زندانی در زندان‌های اعـدام شده‌اند. حاکمیت دیکتاتوری و نهادهای وابسته به آن در پی این هستند تا به مردم القا کنند، می‌توانند هر کس را که خواستند اعـدام کنند بدون آنکه نامی از آنها برده شود. افشای آمار اعـدام‌ها که در مجامع بین‌المللی برای حکومت محکومیت و دست‌بستگی ایجاد خواهد کرد وظیفه هر ایرانی بشردوست و مخالف دیکتاتوری است.

   

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل