اعدام یک زندانی زن در زندان نیشابور

اعدام یک زندانی زن در زندان نیشابور

اعدام یک زندانی زن در زندان نیشابور

زندانی زن اعدام شده فاطمه عبداللهی نام داشت. وی ۳ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و در دادگاه به اعدام محکوم شده بود

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، شنبه ۲۹اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، یک زندانی زن در زندان نیشابور اعدام شد. این زندان فاطمه عبداللهی نام داشت. وی ۲۷ ساله و اهل شهرستان نیشابور بود. وی ۳ سال پیش به اتهام قتل بازداشت و در دادگاه به اعدام محکوم شده بود. حکم اعدام وی سحرگاه شنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، به مرحله اجرا درآمد.

اعدام ۶ زندانی در زندان ارومیه

در همین روز یک زندانی زن دیگر نیز در زندان ارومیه اعدام شد. وی به همراه پنج زندانی دیگر در زندان ارومیه اعدام شده است.

با ارسال هرگونه اطلاعات در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای زندانیان باشیم

  اعدام یک زندانی زن در زندان ارومیه
  اعـدام یک زندانی زن در زندان ارومیه

  این زندانی زن پروین موسوی نام داشت. وی بامداد روز پنج‌شنبه ۲۷اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ جهت اجرای حکم اعـدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. در اعتراض به این اقدام زندانیان زن در بند زنان زندان مرکزی ارومیه دست به شورش زدند. زندانیان زن با ماموران گارد زندان که برای سرکوب آنها وارد بند شده بودند درگیر شدند.

  زندانی زن اعـدام پروین موسوی، ۵۴ ساله و اهل مراغه است. او مبتلا به سرطان بود و به سختی زندگی می کرد. پروین توان پرداخت هزینه داروهایش را نداشت. حتی چند بار در زندان بی‌هوش شد. اما او را به بیمارستان نبردند، چون پولی برای پرداخت به بیمارستان نداشت.

  بیش از ۱۱۰ قربانی تنها در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

  ماشین کشتار و اعـدام در ایران بدون لحظه ای توقف همچنان قربانی می‌گیرد. از ابتدای اردیبهشت‌ماه تا کنون بیش از ۱۱۰ زندانی در زندان‌های اعـدام شده‌اند. حاکمیت دیکتاتوری و نهادهای وابسته به آن در پی این هستند تا به مردم القا کنند، می‌توانند هر کس را که خواستند اعـدام کنند بدون آنکه نامی از آنها برده شود. افشای آمار اعـدام‌ها که در مجامع بین‌المللی برای حکومت محکومیت و دست‌بستگی ایجاد خواهد کرد وظیفه هر ایرانی بشردوست و مخالف دیکتاتوری است.

   

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل