اعدام دستکم یکصد و نه زندانی در مدت یک ماه، اعدام شانزده زندانی در یک روز

اعدام دستکم یکصد و نه زندانی در مدت یک ماه، اعدام ۱۶ زندانی در یک روز

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، دستکم یکصد و نه زندانی در زندان های ایران با اتهامات مختلف اعدام شدند. قوه قضاییه به طرز دیوانه واری، تنها در یک روز شانزده انسان را به اتهامات مختلف به قتلگاه برد.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، دستکم ۱۶ زندانی اعدام شدند. این کانون گزارش می دهد که طی اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، یکصد و نه زندانی اعدام شده اند.

زندانیانی که طی یک روز در زندان های ایران اعدام شدند شامل:
دو زندانی متهم به قتل از زندان سنندج، چهار زندانی از متهمان مرتبط با مواد مخدر از زندان مرکزی خرم آباد، یک زندانی از متهمان مرتبط با مواد مخدر از زندان جیرفت، دو زندانی متهم به قتل از زندان لاکان رشت و دو زندانی از زندان مرکزی کرمانشاه (زندان دیزل آباد) بودند.

اکثر زندانیان متهم به مواد مخدر، متاهل و دارای فرزند بودند.
همچنین در بین آنها دو شهروند بلوچ و یک زندانی تبعه افغانستان وجود دارد.

افزایش اعدام (قتل دولتی) زندانیان در شرایطی انجام می شود که روزانه شاهد اعتراضات مردم به اشکال مختلف هستیم.
همچنین پیش از این نیز شاهد یک قیام سراسری بر علیه حکومت ولایت فقیه بودیم که هنوز خاموش نشده و روزانه شعله های آن از یکی از شهرهای ایران بالا می کشد.

طی هفته اخیر مردم شهر اصفهان با تجمع در مقابل زندان دستگرد اصفهان، با حضور قوی خود خواهان لغو و توقف حکم اعدام سه جوان اهل اصفهان از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری با اسامی سعید یعقوبی، مجید کاظمی و صالح میرهاشمی شدند.

در بین یکصد و نه زندانی اعدام شده در زندان های ایران، یک زندانی سیاسی به نام حبیب اسیود و دو زندانی عقیدتی، سیدصدرالله فاضلی زارع و یوسف مهراد وجود دارند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل