اعدام دستکم دو زندانی بلوچ از متهمان مواد مخدر و قتل

اعدام دستکم دو زندانی بلوچ از متهمان مواد مخدر و قتل

دستکم دو زندانی بلوچ از متهمان مواد مخدر و قتل در زندان های مرکزی زاهدان و ایرانشهر اعدام شدند. یکی از این زندانیان پس از ۱۲ سال زندان اعدام شد.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، دستکم دو زندانی بلوچ از متهمان مواد مخدر و قتل با اسامی نعمت الله ریگی لادیز و محمود رحمانی در زندان های مرکزی زاهدان و ایرانشهر اعدام شدند.

به گزارش حال وش، نعمت الله ریگی لادیز معروف به عبدالحمید رودینی، ۴۸ ساله، اهل زاهدان بود. او را که متاهل و دارای شش فرزند بود، بدون اطلاع خانواده و انجام آخرین دیدار در زندان مرکزی زاهدان به دار آویختند.
بر اساس این گزارش نعمت الله ریگی لادیز در سال ۹۷ در رابطه با مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. به وی گفته شده بود که اگر فرد اصلی مرتبط با این پرونده دستگیر شود تو آزادی می شوی. اما امروز صبح به خانواده زنگ زده و گفتند که دنبال جسد او بیایید.

همچنین یک زندانی دیگر به نام محمود رحمانی اهل روستای خیرآباد نایگون ایرانشهر، در زندان ایرانشهر به اتهام قتل اعدام شد. محمود رحمانی از ۱۲ سال پیش به این اتهام در زندان ایرانشهر محبوس بود.

کانون حقوق بشر ایران، اعدام زندانیان با عناوین اتهامی مختلف را اعدام و آن را ابزاری در دست حکومت ولایت فقیه برای سرکوب و ارعاب جامعه می داند.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل