اعدام سه زندانی بلوچ در زاهدان – خانواده زندانیان در روز ملاقات با اجساد عزیزانشان مواجه شدند

اعدام سه زندانی بلوچ در زاهدان - خانواده زندانیان در روز ملاقات با اجساد عزیزانشان مواجه شدند

حکم اعدام سه زندانی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان بدون اطلاع خانواده اجرا شد.

کانون حقوق بشر ایران به نقل از رسانه های بلوچستان؛ سحرگاه یکشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱، حکم اعدام سه زندانی بلوچ به نامهای امام بخش نارویی، محسن آنشینی و ولی رودینی با اتهام مواد مخدر در زندان زاهدان اجرا شد.

احکام امام بخش نارویی و محسن آنشینی بدون اطلاع خانواده اجرا شده و خانواده در روز ملاقات وقتی به زندان مراجعه کردند تا عزیزانشان را طبق معلول ملاقات کنند با اجساد آنها مواجه شدند.

امام بخش نارویی فرزند رحمان متاهل و دارای دو فرزند ساکن زاهدان، محسن آنشینی ۲۴ ساله متاهل و اهل زاهدان و ولی رودینی اهل زاهدان، همگی در سال ۹۹ بازداشت شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: «وقتی خانواده این دو زندانی ( محسن آنشینی و امام بخش نارویی) روز یکشنبه برای قرار ملاقات هفتگی به زندان رفته بودند با پیکر بی جان آنان روبرو‌ شدند».

این منبع افزود:« اعدام این دو ‌زندان بدون اطلاع قبلی خانواده های شان صورت گرفته است».

گزارشات حاکی است که شمار اعدامها بیش از این بوده است.

با احتساب اعدام این سه زندانی بلوچ شمار اعدامها از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون به دستکم ۴۲۰ نفر رسیده است.

این درحالیست که شمار حقیقی اعدامها از این عدد بیشتر است و بسیاری احکام اعدام بصورت مخفیانه اجرا شده و هیچکس از آن مطلع نمی شود.

با روی کارآمدن غلامحسین محسنی اژه ای و ابراهیم رئیسی سرعت اعدامها به شکل شوکه کننده ای بالا رفته است. قوه قضاییه پیشتر در بخشنامه ای خواستار تسریع اجرای احکام شده بود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل