اعدام سه زندانی از جمله یک زن در زندانهای همدان و بروجرد

اعدام سه زندانی از جمله یک زن در زندانهای همدان و بروجرد

حکم اعدام سه زندانی از جمله یک زن در زندانهای همدان و بروجرد اجرا شده است

حکم اعدام سه زندانی در روزهای سوم، پنجم و دهم آبانماه در زندانهای همدان و بروجرد و با اتهامات قتل و مواد مخدر اجرا شده است؛

کانون حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱؛ حکم اعدام یک زندانی بنام محمد سرفراز در زندان همدان با اتهام مواد مخدر اجرا شد.

محمد سرفراز ۲۸ ساله از ۴ سال پیش با اتهام مواد مخدر بازداشت و در زندان همدان بوده است.

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشر ایران گفت: «محمد سرفراز از بند جوانان برای اعدام برده شد. وی باطر ۱۸ کیلو مواد مخدر بازداشت و اعدام شد.»

گفته میشود محمد روز گذشته آخرین ملاقات را با خانواده خود داشته است.

اعدام در حضور دادستان بنام خانجانی اجرا شده است، همچنین بیشتر احکام اعدام در همدان توسط قاضی نظری صادر می شود.

***

روز سه شنبه ۳ آبان حکم اعدام یک زندانی دیگر بنام حسین والی زاده با اتهام قتل در زندان همدان اجرا شده است.

سازمان حقوق بشر ایران در گزارش در خصوص اعدام این زندانی نوشت: «حدود سه سال پیش به علت اختلافات مالی با دوستش مرتکب قتل شد. حسین به مدت چهل روز از روز حادثه فرار کرده بود و به اصفهان رفته بود، اما بعد از آن مدت برگشت و خود را معرفی کرد.»

***

علاوه بر این، صبح روز پنج‌شنبه ۵ آبان ماه نیز، حکم اعدام یک زن در زندان بروجرد به اجرا درآمد. هویت این زن که گفته می‌شود با اتهام «قتل عمد» همسر خود به قصاص نفس محکوم شده بود، تا لحظه تنظیم این خبر احراز نشده است. (منبع: سازمان حقوق بشر ایران)

با احتساب اعدام این زندانیان، شمار اعدامها از ابتدای سال ۱۴۰۱ به دستکم ۹۴ زندانی و از ابتدای سال ۲۰۲۲ به دستکم ۴۹۰ زندانی رسید.

کانون حقوق بشر ایران نسبت به جنایات صورت گرفته در زندانها از جمله اجرای احکام اعدام هشدار داده و خواستار اقدام فوری از جانب شورای حقوق بشر ملل متحد برای توقف حکم اعدام است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل