اعدام دو زندانی در زندان مرکزی همدان و زندان سبزوار

اعدام دو زندانی در زندان مرکزی همدان و زندان سبزوار

امان الله رخشانی زندانی بلوچ اعدام شده

حکم اعدام دو زندانی در زندان مرکزی همدان و سبزوار اجرا شد، اجرای حکم اعدام زندانی بلوچ در حالی صورت گرفت که خانواده وی از اجرای حکم عزیزشان، بی اطلاع بودند

کانون حقوق بشر ایران پنجشنبه ۱۰ آذر۱۴۰۱، حکم اعدام دو زندانی در زندان مرکزی همدان و سبزوار به نام های سعید مولایی و امان الله رخشانی با اتهام مواد مخدر در زندان های مرکزی همدان و سبزوار، اجرا شد.

حکم اعدام زندانی بلوچ در زندان سبزوار، بدون اطلاع به خانواده اش، اعدام شد.

اعدام یک زندانی بلوچ‌ در زندان سبزوار بدون اطلاع خانواده

به گزارش حال وش، سحرگاه امروز پنجشنبه ۱۰آذرماه، یک زندانی بلوچ به نام امان الله رخشانی با اتهام مواد مخدر در زندان سبزوار اعدام شد.

امان الله رخشانی ۴۰ساله، اهل زاهدان، متأهل و دارای ۵فرزند خردسال بود. وی در سال۹۹ بازداشت و در دادگاه انقلاب سبزوار به اعدام محکوم شد.

شایان ذکر است که این اعدام بدون اطلاع به خانواده امان الله و بدون اینکه آخرین ملاقات را با خانواده اش داشته باشد، اجرا شده است.

اعدام در زندان مرکزی همدان

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، سحرگاه روز ۲۵آبان ۱۴۰۱، یک زندانی بنام سعید مولایی به اتهام مواد مخدر در زندان مرکزی همدان اعدام شد.

سعید مولایی ۳۳ساله، با اتهام مواد مخدر در زندان مرکزی همدان اعدام شد.

وی هم پرونده داوود بهرامی بود که دو روز قبل از او در همین زندان اعدام شد.

با احتساب اعدام این دو زندانی در زندانهای بندرعباس و همدان، از ابتدای سال ۱۴۰۱ دستکم ۴۴۷ نفر اعدام شدند. این درحالیست که بسیاری اعدامها بصورت مخفیانه اجرا شده و اخبار آن در هیچ کجا منتشر نمیشود، بنابراین شمار حقیقی اعدامها از این رقم بسا بیشتر است.

با روی کار آمدن غلامحسین محسنی اژه ای و ابراهیم رئیسی سرعت اعدامها به شکل شوکه کننده ای بالا رفته است. قوه قضاییه پیشتر در بخشنامه ای خواستار تسریع اجرای احکام شده بود.

کانون حقوق بشر ایران نسبت به روند پرسرعت اجرای احکام اعدام هشدار داده و خواستار توقف این جنایت است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل