اعدام دو زندانی در زندان مرکزی تبریز و همدان

اعدام دو زندانی در زندان مرکزی تبریز و همدان

یک مرد زندانی در زندان مرکزی تبریز و یک مرد زندانی در زندان مرکزی همدان اعدام شدند

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز سه شنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲، یک زندانی متهم به تجاوز در زندان مرکزی تبریز و یک زندانی از متهمان مواد مخدر در زندان مرکزی همدان اعدام شدند.

اعدام در زندان مرکزی تبریز

روز سه شنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲، خبرگزاری رکنا گزارش کرد یک مرد زندانی به اتهام تجاوز به عنف در زندان مرکزی تبریز اعدام شد. از مشخصات و تاریخ بازداشت وی اطلاعی در دست نیست.

اعدام در زندان مرکزی همدان

بامداد سه شنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲، یک زندانی مرد به نام اکرم کریم پور در زندان مرکزی همدان به اتهام مرتبط با مواد مخدر اعدام شد.
اکرم کریم پور، ۴۰ ساله، اهل سقز، سه سال پیش در همدان به اتهام مرتبط با مواد مخدر دستگیر و به اعدام محکوم شد. وی روز یکشنبه برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود.

مجازات اعدام در ایران

اعدام نوعی کیفر و مجازات و به عبارتی دیگر اشد مجازات برای محکوم است. در حال حاضر، اکثر کشورهای جهان مجازات اعدام را لغو کرده‌اند و کشورهایی هم که این نوع مجازات هنوز در قوانین آنها وجود دارد، جز در موارد نادر از صدور یا اجرای چنین احکامی خودداری می‌ورزند. حکم اعدام در ایران قانونی است و در احکام قضایی ایران این مجازات برای برخی جرائم سیاسی، قتل، تجاوز، آزار جنسی کودکان، لواط، قاچاق مواد مخدر، سرقت مسلحانه، آدم‌ربایی و محاربه، صادر می‌شود.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل