اعدام سه زندانی در زاهدان از جمله به دار کشیدن جسد یک زندانی پس از کشته شدن

اعدام دو زندانی در زاهدان از جمله به دار کشیدن جسد یک زندانی پس از کشته شدن

حکم اعدام سه زندانی در زاهدان اجرا شد. جسد بی جان یکی از زندانیان پس از درگیری و کشته شدن توسط عوامل زندان به دار کشیده شد و زندانی دیگر بدون اطلاع خانواده اعدام شد

کانون حقوق بشر ایران دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱؛ حکم اعدام سه زندانی در زاهدان بنامهای نعمت الله براهویی ، امان الله عالیزهی و عزیز نارویی با اتهام مواد مخدر اجرا شد.

به گزارش رسانه های حقوق بشری بلوچستان، بامداد روز یکشنبه ۱۵ آبان۱۴۰۱، حکم اعدام یک زندانی بنام نعمت الله براهویی درحالی اجرا شد که او پیش از اعدام در درگیری با ماموران زندان کشته شده بود اما ماموران قصی القلب زندان، جسد بی جان او را به دار کشیدند و به این ترتیب حکم را اجرا کردند.

بر اساس این گزارشات، در ساعات اولیه بامداد روز یکشنبه مسؤلان زندان زاهدان بدون اطلاع قبلی، نعمت الله را از خواب بیدار کرده و به او اعلام کردند که قصد اعدام وی را دارند، بدنبال این اقدام مسئولان زندان، نعمت الله مقاومت کرده و مسئولان زندان با زدن چندین ضربه توسط جسم تیز به گردن او، وی را به قتل رساندند و سپس جسد بی جان او را از طریق چوبه دار اعدام کردند.

گفتنی است در طول چند سالی که نعمت الله در زندان بود خانواده وی موفق به ملاقات با او نشدند.

نعمت الله براهویی فرزند عبدالغفار دارای سه دختر خردسال و اهل زاهدان بود و با اتهام مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود.

روز یکشنبه ۱۵ آبان۱۴۰۱، همچنین حکم اعدام یک زندانی دیگر بنام امان الله عالیزهی با اتهام مواد مخدر در زندان زاهدان اجرا شد.

امان الله عالیزهی فرزند محمد حسین اهل و ساکن زاهدان بوده است.

حال وش در گزارش اعدام این زندانی نوشت: «مسئولان زندان پس از اعدام امان الله با خانواده وی تماس گرفته و به آنها گفته‌اند که فرزندتان در زندان فوت کرده است و وقتی خانواده جنازه را از پزشکی قانونی تحویل گرفتند رد طناب دار روی گردنش وجود داشته است».

امان الله در سال ٩٩ در شهرک گاوداران شهر با اتهام مواد مخدر بازداشت و از آن زمان تاکنون در زندان بسر برده است.

سحرگاه روز یکشنبه ۱۵ آبان همچنین یک زندانی بنام عزیز نارویی با اتهام مواد مخدر در زندان زاهدان اعدام شد.

عزیز نارویی متاهل دارای فرزند و اهل زاهدان بوده است. بر اساس این گزارش عزیز در سال ٩٩ به اتهام جرایم مربوط به مواد مخدر در شهر زاهدان بازداشت و از دادگاه انقلاب آن شهر به اعدام محکوم شده بود.

با احتساب اعدام این سه زندانی شمار اعدامها از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون به دستکم ۴۱۰ نفر رسیده است.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل