اعتصاب غذای پرهام پروری در زندان ایرانشهر

اعتصاب غذای پرهام پروری در زندان ایرانشهر

زندانی سیاسی پرهام پروری در اعتراض به تبعید به زندان ایرانشهر دست به اعتصاب غذا زد

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۴۰۲، پرهام پروری زندانی سیاسی تبعیدی به زندان ایرانشهر، در اعتراض به تبعید و شرایط این زندان از روز هفتم بهمن ماه، دست به اعتصاب غذا زد.

بر اساس این گزارش وی در این زندان بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بین زندانیان جرائم خشن محبوس شده است. علاوه بر این زندان ایرانشهر فاقد امکانات بود و شرایط بهداشتی نامطلوبی دارد.

زندانی سیاسی پرهام پروری از بازداشت شدگان قیام سراسری ۱۴۰۱، در اواخر دی ماه ۱۴۰۲، از زندان اوین به زندان ایرانشهر تبعید شده است. این تبعید به صورت مخفیانه و بدون اطلاع خانواده وی انجام صورت گرفته است.
وی اهل سقز است و انتقال وی به ایرانشهر باعث شده که بدلیل دوری مسافت خانواده وی امکان ملاقات با وی را نداشته باشند.

با ارسال هرگونه اطلاعات خود در این زمینه به ما کمک کنید تا صدای او و صدای همه زندانیان باشیم

   پرهام پروری، فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی ارومیه است. او همچنین دارنده مدال هایی در زمینه مسابقات شنا می‌باشد. وی بابت اتهام محاربه به ۱۰ سال تبعید به زندان جاسک و ۵سال حبس تعزیری محکوم شده است.

  دستگیری در مهرماه ۱۴۰۱

  پرهام پروری در تاریخ ۱۱ مهرماه ۱۴۰۱، در حالیکه از محل کار به منزل باز‌می‌گشت، در حین اعتراضات مردمی شهر تهران، با خشونت و ضرب و شتم توسط ماموران سرکوبگر بازداشت شد.

  پس از بازداشت او را به زندان تهران بزرگ منتقل کردند. روز یکشنبه ٢٠ فروردین ماه۱۴۰۲، پرهام پروری همراه با ۲۰زندانی سیاسی دیگر بدون اطلاع قبلی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شدند.

  روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۴۰۲، حکم صادره بر علیه پـرهام پروری مبنی بر ۵ سال زندان و ۱۰ سال تبعید به جاسک توسط شعبه ۹ دیوان عالی کشور تأیید شد. این حکم در خردادماه ۱۴۰۲، توسط دادگاه شعبه ۲۸ انقلاب تهران به ریاست قاضی عموزاد صادر شده بود. اتهامات پـرهام پروری که به موجب آن به زندان و تبعید محکوم شده است، «محاربه از طریق اقدام علیه امنیت ملی» و «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» اعلام شد.

  کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
  تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

  خروج از نسخه موبایل