اعتصاب غذا و داروی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی پدر بیمار ۶۴ ساله در زندان مریوان

اعتصاب غذا و داروی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی پدر بیمار ۶۴ ساله در زندان مریوان (2)

ابراهیم خلیل صدیقی همدانی - سالار صدیقی همدانی

زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی با وجود ابتلا به بیماری دیابت حاد دست به اعتصاب غذا و دارو زده و جانش در خطر است

خبرهای رسیده از زندان مریوان حاکی از اعتصاب غذا و داروی زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی در اعتراض به بدقولی مسئولان زندان مریوان برای انتقال او به زندان سلماس است.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ۲۰ مرداد ۱۴۰۱، زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی زندانی ۶۴ ساله محبوس در زندان مریوان از تاریخ ۱۱ مرداد، برغم ابتلا به دیابت حاد، دست به اعتصاب غذا و دارو زده است. این اعتصاب غذا در اعتراض به بدقولی مسئولان زندان مریوان برای انتقال وی به زندان سلماس نزد پسر زندانی اش سالار صدیقی همدانی است.

مسئولان زندان مریوان به این پدر زندانی سیاسی قول داده بودند او را به زندان سلماس نزد پسرش منتقل کنند اما با گذشت یک ماه همچنان او را سر می دوانند و به وعده های خود عمل نمی کنند.

پیشتر نیز در تاریخ ۸ مرداد زمانیکه این زندانی سیاسی نسبت به بدعهدی های عوامل زندان مریوان اعتراض کرد، وی را بصورت تنبیهی به سلول انفرادی منتقل کردند.

اعتصاب غذا و داروی این زندانی سیاسی درحالیست که وی از بیماریهای مختلف از جمله دیابت حاد رنج می برد و نیاز به درمان و رسیدگی مستمر دارد. پیشتر در زمانیکه او در زندان مرکزی ارومیه بود، فرزندش سالار صدیقی همدانی از وی نگهداری می کرد اما از زمانیکه در دیماه ۱۴۰۰ این پدر و پسر زندانی بصورت ناگهانی از زندان ارومیه به زندانهای کامیاران و مریوان تبعید شده و از هم جدا شدند، این پدر بیمار و سالخورده در شرایط بسیار سختی بسر می برد.

ابراهیم خلیل صدیقی همدانی بارها و بارها برای این انتقال درخواست و با انواع روش ها اعتراض کرده اما هربار با قول مساعد مسئولان زندان از اعتراض وی جلوگیری شده است. عوامل زندان نه تنها هرگز به قول خود عمل نکرده اند بلکه بصورت مستمر این پدر پیر و بیمار را سر می دوانند و مورد آزار و شکنجه روحی قرار میدهند.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام نسبت به شرایط و وضعیت جسمی زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی بخصوص در اعتصاب غذا و دارو، هشدار داده و مسئولیت سلامتی و حفظ جان او را بر عهده مسئولان زندان مریوان و قوه قضاییه می داند.

اعتصاب و غذا و داروی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی با توجه به ابتلای وی به دیابت حاد میتواند عواقب سخت و جبران ناپذیری برای وی داشته باشد.

بیشتربخوانید:

انتقال تنبیهی زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی به سلول انفرادی زندان مریوان

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید

خروج از نسخه موبایل