احضار مجید خادمی به دادگاه انقلاب بندر ماهشهر + سند احضاریه

احضار مجید خادمی به دادگاه انقلاب بندر ماهشهر + سند احضاریه

مجید خادمی به دادگاه انقلاب بندر ماهشهر احضار شد

کانون حقوق بشر ایران، دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱؛ مجید خادمی برای رسیدگی به پرونده دیگر خود در روز چهارشنبه ۱۸ آبان به شعبه یک دادگاه انقلاب بندر ماهشهر احضار شد.

جلسه رسیدگی به پرونده مجید خادمی در دادگاه انقلاب ماهشهر به ریاست مهران مهمان نواز ساعت ۹۳۰ روز چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

در احضاریه صادر شده آمده است: «در خصوص اتهام مطروحه علیه شما، طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرای ماهشهر مبنی بر موارد مطروح در پرونده جهت رسیدگی در این شعبه حاضرشوید.»

مجید خادمی پیشتر در روز چهارشنبه اول تیرماه ۱۴۰۱ پس از حضور در شعبه یک دادگاه انقلاب بندر ماهشهر به ریاست قاضی مهران مهمان نواز که برای رسیدگی به اتهامات وی تشکیل شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات منتقل شد.

مجید خادمی متولد ۱۳۷۰، اهل روستای تیله کوهی از توابع شهرستان بهبهان، دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد واحد تهران ترم آخر است.

وی اولین بار در سال ۹۸ بازداشت شده و مدت ۲ ماه زیر فشار و بازجویی و شکنجه های مختلف توسط سپاه پاسداران و شکنجه گران و بازجویان اطلاعاتی قرار داشت.

نهایتا پس از دو سال بلاتکلیفی در زندان بهبهان، در ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در دادگاه انقلاب ماهشهر به همراه هم پرونده خود مهران قره باغی محاکمه شدند. اتهامات مجید خادمی «تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های معاند نظام و افساد فی الارض» اعلام شد. او به موجب رای دادگاه با وثیقه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی تا تعیین‌تکلیف پرونده آزاد شد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل