اجرای حکم اعدام سه زندانی در زابل و تهران – شمار اعدامها از ابتدای سال از ۳۰۰ نفر گذشت

اجرای حکم اعدام سه زندانی در زابل و تهران - شمار اعدامها از ابتدای سال از ۳۰۰ نفر گذشت

حکم اعدام سه زندانی در زابل و تهران اجرا شد. شمار اعدامها از ابتدای سال ۱۴۰۱ به دستکم ۳۰۱ نفر رسید

حکم اعدام سه زندانی در زابل و تهران اجرا شد. دو زندانی در زابل با اتهام مواد مخدر و یک زندانی در تهران با اتهام تجاوز به عنف اعدام شدند.

کانون حقوق بشر ایران، سحرگاه امروز شنبه ۵ شهریور۱۴۰۱، حکم اعدام دو زندانی به نامهای غلامرضا کاظمی و رضا زحمتی با اتهامات مرتبط با مواد مخدر در زندان زابل اجرا شد.

به گزارش حال وش، غلامرضا کاظمی حدودا ۴۴ ساله، متاهل و دارای فرزند اهل و ساکن زابل و رضا زحمتی ۳۵ ساله، متاهل و دارای فرزند، اهل و ساکن زابل بوده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: «این دو زندانی در یک پرونده مشترک در سال ۹۷ از بابت اتهام مواد مخدر در زابل بازداشت و از شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی احسان بابایی تبریزی به اعدام محکوم شدند.

این زندانیان روز پنجشنبه ۳ شهریور ماه جهت اجرای حکم اعدام، به سلول انفرادی زندان زابل منتقل شدند.

از سوی دیگر روز جمعه ۴ شهریور ماه، وبسایت رکنا گزارش داد که حکم اعدام یک زندانی با اتهام تجاوز در تهران به اجرا درآمده است. در این گزارش به هویت، تاریخ و یا محل دقیق اجرای حکم این زندانی اشاره‌ای نشده است.

شایان ذکر است بر اساس گزارشات بدست آمده، مقامات قضاییه اجرای پرونده های اعدام را با فوریت در دستور کار خود قرار داده اند. سازمان عفو بین الملل روز چهارشنبه ۵ مرداد در گزارشی نسبت به موج دهشتناک اعدامها در ایران هشدار داده و خواستار توقف آن شد.

کانون حقوق بشر ایران ، اجرای احکام غیرقانونی اعدام را محکوم کرده و خواستار مداخله سازمانهای بین المللی برای توقف جنایت در ایران است.

با احتساب اعدام این سه زندانی، شمار اعدامها از ابتدای سال ۱۴۰۱ به دستکم ۳۰۱ نفر رسید.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

خروج از نسخه موبایل